16.a grupas mācību ekskursija uz Ventspili – KTTT

16.a grupas mācību ekskursija uz Ventspili

Š.g.31.oktobrī tūrisma pakalpojumu konsultantu specialitātes 2.kursa 16.a grupas audzēknes kopā ar skolotāju I.Rogu apmeklēja Ventspili, lai pārliecinātos, vai visi tūrisma objekti ir pieejami tūrisma sezonas pēdējā dienā.

Brauciens sākās ar vizīti viesu namā „Ventaskrasti”, kur audzēknes laipni sagaidīja viesu nama īpašniece Lienīte Dzirniece, izrādot istabas un tuvāko apkārtni, kā arī izstāstot par prakses iespējām un atbildot uz audzēkņu jautājumiem.

Ventspils sagaidīja ar lietu un stipru vēju. Pirmais plānotais objekts bija  46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis. Neskatoties uz to, ka audzēknes sarakstē bija noskaidrojušas, ka tornis pieejams apmeklētājiem, tas bija slēgts un apmeklējams tikai no ārpuses. Pirmā vilšanās.

Pēc tam tika apmeklēts brīvdabas muzejs, kur bija pieejamas tikai āra ekspozīcijas, jo muzeja ēka tiek rekonstruēta. Otrā vilšanās.

Dienvidu mols sagaidīja ar stipru lietu un vēju, bet varonīgi tika izstaigāti kuģi „Grots” un „Azova”, kā arī pats mols un skatu tornis pie tā.

No Ventspils ordeņa pils tika gaidīts vairāk, jo nedarbojās neviena no interaktīvajām vietnēm, kas pils apmeklējumu padarītu saistošāku. Trešā vilšanās.

Un pēdējā, ceturtā vilšanās – neskatoties uz Ventspils Informācijas centra darbinieces sniegtajiem padomiem, kuģītis „Hercogs Jēkabs” nekursēja.

Secinājums – tūrisma sezonas noslēgumā vairs nav pieejami daži no izreklamētajiem tūrisma pakalpojumiem.

Informāciju sagatavoja skolotāja Iveta Roga