Audzēkņi piedalās 6. Jauniešu Saeimā – KTTT

Audzēkņi piedalās 6. Jauniešu Saeimā

29.aprīlī tehnikuma audzēkņi Juta Beitāne, Ernests Riksis un Kārlis Didzis Pomerancis piedalījās 6.Jauniešu Saeimas darbā. Tā bija iespēja jauniešiem no parlamenta tribīnes un nozaru komisijās diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem, gūstot priekšstatu par deputātu ikdienas darbu. Jauniešu Saeimas darbs ir pietuvināts Latvijas parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs -, un to rītdien vadīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. “Jauniešu Saeima ir ieguvums ne tikai mums – deputātiem – un jums – jauniešiem -, bet arī visai sabiedrībai. Esmu gandarīta, ka Jauniešu Saeimas dalībnieki savās idejās vienmēr apliecinājuši patriotismu un gatavību iesaistīties savas valsts drošības stiprināšanā,” to Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, uzrunājot 6.Jauniešu Saeimas dalībniekus.

Jauniešu Saeimas dienas kārtībā bija jautājumi par Zemessardzes un Jaunsardzes lomas stiprināšanu, par jauniešu veselības veicināšanu un jauniešu darba iespējām un dzīvi laukos, vispārējās un augstākās izglītības sistēmas pilnveidošanu, kā arī jautājumi par Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts lomas stiprināšanu.

Parlamentā ievēlētie jaunieši pirmajā sēdē nodeva deputāta svinīgo solījumu, apstiprināja deputātu mandātus, kā arī lēma par komisiju izveidošanu un nodeva tām izskatīšanai četru deklarāciju projektus.

Jaunieši strādāja Aizsardzības, Cilvēktiesību, Eiropas lietu un Izglītības komisijās, apsprieda deklarāciju projektus, izskatīja iesniegtos priekšlikumus un sagatavoja tos izskatīšanai Jauniešu Saeimas otrajā sēdē.

Nozaru komisiju darbu vadīja jaunieši un attiecīgo Saeimas komisiju vadītāji: Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs Boriss Cilevičs, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.

Otrajā Jauniešu parlamenta sēdē apsprieda komisijās sagatavotos deklarāciju projektus, debatēja par tiem, kā arī lēma par deklarāciju galīgo redakciju apstiprināšanu.
Tika noskaidroti nākotnes politiķa titula ieguvēji. Tie ir jaunieši, kuri, strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību Jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriešanā un pilnveidošanā. Titulu “Nākotnes politiķis” šogad ieguva Markuss Druziks un Valters Strods no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Edvarts Krusts no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Dāvids Brics no Rīgas Tehniskās universitātes.

Projektu īsteno Saeima, informatīvi atbalsta sociālais tīkls Draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Pasākuma fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157667726289795
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas