Ēnu dienā Saeimā – KTTT

Ēnu dienā Saeimā

Tehnikuma studenti Liene Šēniņa, Elīna Freimane un Artūrs Pavlovskis 10.februārī piedalījās Ēnu dienas pasākumos Saeimā. Saeimas “ēnām” bija iespēja iepazīt parlamenta darbu, būt klāt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā, piedalīties komisiju un frakciju sēdēs.

Jaunieši varēja iepazīt Saeimas namu, apskatīt ekspozīciju „Brīvības ceļš”, kas veidota par godu gaidāmajai Latvijas valstiskās neatkarības faktiskās atjaunošanas 25.gadadienai, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas ceļu uz neatkarības atjaunošanu, saliekot īpašas puzles. Saeimā viesojās vairāk nekā 250 skolēnu, un biedrības “Junior Achievement Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns atzina, ka parlaments kalpo par paraugu mūsu valsts darba devējiem.

Parlaments „ēnām” savas durvis vēra jau astoto gadu. Saeima ir viena no populārākajām „ēnošanas” vietām valstī, un šo iespēju pēdējos gados izmantojuši jau vairāk nekā 1500 skolēnu no visas Latvijas.
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.