Radošā nometne “Telpas pavasaris” – KTTT

Radošā nometne “Telpas pavasaris”

4.martā tehnikuma studentes Katrīna Spēkaine, Juta Beitāne, Elīna Freimane un Aija Tikuma piedalījās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” organizētajā radošajā nometnē “Telpas pavasaris’’ Kuldīgas Mākslas namā. Pateicoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ieteikumam, tehnikuma studenti 2015. gada 20.novembrī piedalījās fonda „Viegli” apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātu, Latvijas Universitātes profesoru Jurģa Šķiltera un Vjačeslava Kaščejeva videolekcijas filmēšanā, kas aizsāka projektu “Telpas pavasaris”.

Kā jau ierasts, radošo nometni atklāja viena no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” dibinātājām Žanete Grende, kura jauniešiem pastāstīja, kādēļ Imanta Ziedoņa muzejs dodas izbraukumos. Ž.Grende pastāstīja, ka muzejs ne vienmēr ir statiska celtne vai ēka, ka ekspozīcijas dalībnieki var būt ikviens, kurš vēlas, visi var izpausties radoši. Savukārt profesors Jurģis Šķilters pastāstīja par telpas uztveri – mazliet zinātniskāk, bet ar radošu noti, daudz attēliem, lai būtu vieglāk uztvert stāstījumu. Radošās nometnes gids bija fonda draugs Arstarulsmirus.

Dienas otrajā daļā norisinājās radošās darbnīcas, kur jauniešu grupas veidoja darbus par savu izpratni par telpu.

Pie Kuldīgas jauniešiem paviesojās arī grupas “Carnival Youth” dalībnieki, kuri dalījās pieredzē par savu telpu, radošo procesu.

Profesoru J.Šķiltera un V.Kaščejeva videolekcija:

https://www.youtube.com/watch?v=YUtRMMZalGk

TVSkrunda sižets par radošo nometni “Telpas pavasaris”:

https://www.youtube.com/watch?v=kR1gTxQxj40