Rotaļlaukums Likteņdārzā izveidots – KTTT

Rotaļlaukums Likteņdārzā izveidots

Pasākums organizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 

 

8. Koktēlniecības plenērs ir viena no jaunatnes radošā vārda un koka mākslas simpozija „Mani sirdsvārdi Latvijai” aktivitātēm un Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Visā valstī tās notiks no šī gada līdz 2021. gadam, un to galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka mūsu valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

12.maijā Likteņdārzā tika atklāts koka bērnu rotaļu un atpūtas laukums, ko izveidojuši Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma organizētā 8. Koktēlniecības plenēra „Mani sirdsvārdi Latvijai” dalībnieki no Latvijas un Lietuvas- Paņevežu profesionālās izglītības centra, Liepājas Valsts tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Saldus tehnikuma, Jelgavas Amatu vidusskolas, Aizkraukles profesionālās vidusskolas, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas, kā arī nozares skolotāju komanda “LVZK”. Rotaļlaukums ir dāvinājums Koknesei un Likteņdārzam, gatavojoties Latvijas simtgadei.

Tieši Likteņdārzā notika ikgadējā plenēra noslēgums un tika cildināti plenēra dalībnieki. Visi plenēra dalībnieki īsi prezentēja savu plenēra darba ideju un radošo ieceri, kā arī saņēma piemiņas veltes un uzklausīja atzinīgus vārdus no nodibinājuma „Kokneses fonds” administratīvās direktores Santas Mideres, Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas pārstāvja Jāņa Mārciņa. Plenēra dalībniekiem nodibinājums „Kokneses fonds” dāvināja bruģakmeni ar konkursanta vārdu un uzvārdu, kas jau augustā būs iebruģēts Likteņdārza draugu alejā.

Līdz šim Likteņdārzā nebija speciāli bērnu atpūtai atvēlētas vietas, tāpēc minētā dāvana ir vēl viens solis ceļā uz unikālā dabas objekta veidošanu par visai ģimenei kopīgas atpūtas vietu. Daudzveidīgie rotaļlaukuma elementi – šūpoles, smilšu kaste, sams, dambretes galds un citi – tika uzstādīti pie Lāča piknika vietas. Lepojamies ar kopīgi paveikto darbu, kas priecēs ne tikai mazos, bet arī lielos Likteņdārza apmeklētājus!

LTV sižetu par 8. Koktēlniecības plenēru var noskatīties šeit:
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.05.2017-liktendarza-bus-bernu-rotalu-laukums.id97384

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Iveta Roga un Zane Mošenkova.