Spēle “Jaunie Rīgas sargi” – KTTT

Spēle “Jaunie Rīgas sargi”

14. oktobrī tehnikuma komanda “Goldingenas sargi”, kuras sastāvā šogad bija audzēkņi Elīza Anna Tumpele, Laine Zauere, Gundega Štrāle, Kristers Ābele, Janeks Rumbergs un Krists Anrijs Krūzēns, Jelgavā, Lediņu bāzē, jau trešo reizi piedalījās patriotiskajā spēlē “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!”. Par tehnikuma komandu visas spēles garumā īkšķus turēja skolotājs Arvīds Šefanovskis.

„Šodien jūs, kuri stāvat manā priekšā, neesat skolēni vai jaunieši, jūs esat karavīri,” tā tika uzrunāti militārās spēles „Jaunie Rīgas sargi” dalībnieki, kuri zem savu komandu karogiem pulcējās nometnes „Lediņi” pagalmā. Drosmīgos skolēnus uzrunāja spēles moderators Ziedonis Ločmelis, kā arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis.

Sacensību dalībniekus gaidīja pārbaudījumi orientēšanās mākā, tāpat viņi piedalījās pirmās palīdzības sniegšanā, nometnes ierīkošanā un citos militāra rakstura uzdevumos, kas turklāt lieti var noderēt arī ikdienas dzīvē.

Kopumā militārajā spēlē piedalījās komandas no 14 skolām, “Goldingenas sargi” sacensībās izcīnīja 7.vietu.

Spēle «Jaunie Rīgas sargi» atraktīvā veidā popularizē Jaunsardzes kustību un Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) pusaudžu un jauniešu vidū. Tās virsuzdevums ir veidot patriotisku, pilsoniski apzinīgu un Latvijas vēsturi zinošu jauno paaudzi, kas orientējas valsts aizsardzības, drošības politikas un starptautiskajos jautājumos, prot komunicēt un strādāt komandā, kā arī darboties āra dzīves apstākļos.
Spēlē tiek atainotas 1918. un 1919. gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei.

Materiālu sagatavoja audzēkne Gundega Štrāle un skolotāja Zanda Šlegelmilha.