Tehnikuma pārstāvju vizīte Īrijā – KTTT

Tehnikuma pārstāvju vizīte Īrijā

No 8. līdz 12. septembrim Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājas Aija Rutule, Zanda Šlegelmilha un grāmatvede Anitra Rudovska atradās darba vizītē Īrijā, kur Dublinā, Klērmorisā un Ballā ar plašu programmu norisinājās „Latgales dienas Īrijā”, kas bija jau otrais pasākums no četriem ciklā „Reģionu dienas Īrijā’ 2015-2018”. Nākamgad plānotas Zemgales dienas, bet 2018. gadā, kad Latvija svinēs valstiskuma simtgadi – Vidzemes dienas. Latgales dienu mērķis bija sekmēt interesi par sadarbības iespējām starp Īriju un Latviju izglītības, uzņēmējdarbības, kultūras u.c. jomās.

Uz Latgales dienām bija ieradusies plaša delegācija no Latvijas, kuras sastāvā bija Latvijas Institūta vadītāja Aiva Rozenberga, Saeimas deputāts Juris Viļums, Kārsavas, Dagdas, Preiļu, Līvānu un Riebiņu novada domes, Daugavpils Universitātes, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, kā arī uzņēmēju pārstāvji, lai veicinātu sadarbību ar Īrijas kolēģiem un tiktos ar latviešu diasporu.

Latgales dienu programmā bija tikšanās ar Latvijas Republikas vēstnieku Īrijā Dr. Gintu Apalu, Īrijas lielāko arodbiedrību SIPTU, izglītības jomas pārstāvjiem Dublinas Tehnoloģiju institūtā un Galvejas-Mejo Tehnoloģiju institūtā un biznesa jomas ekspertiem, apaļā galda diskusijas, kā arī individuālās tikšanās. Atzīmējot latviešu kopienas klātbūtni Klērmorisā, Latgales dienu dalībniekus un viesus uzrunāja arī Klērmorisas pilsētas domes pārstāvis Toms Konolijs (Tom Connolly). Tikšanās laikā tika parakstīts saprašanās memorands starp Mejo grāfisti, Klērmorisas pilsētu un klātesošajām Latgales pašvaldībām.

Latvijas delegācija apmeklēja Latvijas un Īrijas amatnieku tirdziņu, piedalījās svētku gājienā pa Klērmorisas ielām un svinīgajā pasākumā centrālajā skvērā, ekskursijā uz Atllantijas okeāna piekrasti, viskija darītavu un Knokas baziliku, kā arī Latvijas un Īrijas pašdarbības kolektīvu sadraudzības koncertā “Dziesma vieno”.

Latgales dienas Īrijā ar Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Īrijā atbalstu rīkoja Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera (vadītāja Ilze Krēsliņa) un Latviešu asociācija Īrijā “LatWest” (vadītāja Skārleta Mukāne).

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha un Anitra Rudovska.