Audzēknis E.Smukkalns piedalīsies “SkillsLatvia 2020” finālā! – KTTT

Audzēknis E.Smukkalns piedalīsies “SkillsLatvia 2020” finālā!

5. un 6. februārī Jelgavas tehnikumā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2020” pusfināls, kurā noska…idroja labākos jaunos meistarus mēbeļu izgatavošanā. Seši labākie jau aprīļa beigās savas prasmes demonstrēs konkursa finālā, tajā skaitā arī tehnikuma audzēknis Emīls Smukkalns. Apsveicam! Paldies skolotājam Mārtiņam Medniekam par ieguldījumu audzēkņa sagatavošanā!

Konkursā piedalījās audzēkņi no 11 profesionālās izglītības iestādēm. Mēbeļu izgatavošanas konkursa uzdevums 12 stundu darbam bija gana apjomīgs. Intensīvā darbā tapa servanta tipa galdiņš, kurš bija jāizgatavo pēc dotajiem rasējumiem. Izgatavojot galdiņu, konkursanti demonstrēja savas prasmes strādāt gan ar elektriskajiem rokas instrumentiem, gan ar stacionārajiem darbgaldiem, kā arī tikai ar rokas nemehanizētajiem instrumentiem, gatavojot dzeguļu-bezdelīgastes savienojumu. Uzdevuma izpildes laikā konkursantiem bija jāveic virkne sarežģītu un vienlaikus precīzu darbību: virsmu piegriešana, virsmu aplīstēšana, virsmu dekoratīvā finierējuma salikuma izveide un finierēšana, dažādu rievu un gropju iestrāde, kustīgo daļu un furnitūras iestrāde. Savukārt žūrija konkursantu darbu vērtēja gan pirms savienojumu līmēšanas, gan pēc tam, piefiksējot kļūdas ar precizitāti līdz milimetram.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: M.Mednieks un VIAA arhīvs.