Tehnikumā aizvadīta pedagogu 6. konference – KTTT

Tehnikumā aizvadīta pedagogu 6. konference

zglītības iestāde Kurzemes “sirdī” Kuldīgā, kur tās pastāvēšanas pirmssākumos skolojušies tādi lasītāju iemīļoti literāti kā Valdis (Voldemārs Zālītis), Sudrabu Edžus, Otto Grundulis, Vilis Plūdonis, šogad atzīmē 140. gadskārtu. Mūsdienās bijušā Baltijas skolotāju semināra ēkā atrodas profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums”, kam 2019.gadā arī tiks atzīmēta jubileja – 30 gadi kopš dibināšanas. 
 Jau kļuvis par tradīciju, ka ik gadu pavasarī senajā Baltijas skolotāju semināra ēkā pulcējas profesionālās izglītības iestāžu vēstures, latviešu valodas un literatūras skolotāji, lai kopā mācītos, diskutētu un dalītos pieredzē. Šo konferenci, kurā kā lektori piedalās gan Latvijā iecienīti rakstnieki, gan vēsturnieki, lai vēstītu par savā nozarē aktuālo, skolotāju vidū tiek ļoti gaidīta. Šogad Latvijas pedagogiem bija iespēja klausīties Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesora Ojāra Spārīša, Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesora Ojāra Skudras, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) docentes Rutas Vītiņas, LU Lībiešu institūta direktora Valta Ernštreita lekcijas par dažādiem ar Latvijas vēsturi un latviešu literatūru saistītiem tematiem. Rakstniece, dzejniece un dramaturģe Inga Ābele – vēsturisko romānu „Klūgu mūks” un „Duna” autore – klātesošajiem pastāstīja par atbildību, kas jāuzņemas autoram, ja viņš savos darbos atspoguļo vēsturiskos notikumus.
Lai lekciju laikā izskanējušo teoriju tuvinātu praksei, konferences organizētājas tehnikuma direktore Dace Cine, skolotājas Zanda Šlegelmilha un Gunita Meiere bija organizējušas divas ekskursijas. Pirmā no tām bija pārgājiens pa Kuldīgas vecpilsētu ar nolūku meklēt t.s. zviedru laika pēdas, jo šai vietā dzimis hercogs Jēkabs (1610-1681). Savukārt konferences pirmās dienas vakarpusē pedagogus iepriecināja uz Ēdoli, kur viņi apmeklēja luterāņu baznīcu, bibliotēku un slaveno Ēdoles pili, kā arī noklausījās vēstījumu par jaunlatvieša Krišjāņa Valdemāra (1825-1891) saistību ar šo vietu un iestādīja divus dižskābāržus. Koki ir dāvinājums Latvijai un veltījums izcilā jaunlatvieša piemiņai. 

TV Skrunda sižets par konferenci:

Informāciju sagatavoja Rīgas Tehniskās universitātes E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes dekāna palīdze Lāsma Gaitniece. Foto: Iveta Roga un Zanda Šlegelmilha.