Eiropas dienai veltīti pasākumi tehnikumā – KTTT

Eiropas dienai veltīti pasākumi tehnikumā

Tā kā šogad 9.maijs ir pasludināt par sēru dienu Ukrainas karā bojā gājušajiem, tehnikumā Eiropas diena netika atzīmēta ar plašiem pasākumiem, bet notika izzinošas nodarbības.  Eiropas diena iesākās ar nodarbību, kurā audzēkņi iesaistījās sarunā ar Kristu Karlsoni un Maiju Jankovsku no Europe Direct Kuldīga biroja. Kopīgi ar K.Karlsoni tika veidots Eiropas muzejs, kurā katrs audzēknis ievietoja lietu, kas viņam asociējas ar Eiropas savienību. Jauniešu zināšanas par Eiropas savienības vērtībām papildināja M. Jankovska.
Pirms atklātās mācību stundas “Pilsoniskā sabiedrība Latvijā un Eiropā”, audzēkņi piedalījās zibakcijā “Ieelpo malku brīvības”, ar klusuma brīdi godinot Ukrainas bojāgājušos.
Atklātās stundas ietvaros jaunieši grupās meklēja informāciju par NVO Latvijā, Eiropas savienībā un nedemokrātiskās valstīs. Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijā ar Eiropas Parlamenta viceprezidentu Robertu Zīli.
Dienas nobeigumā audzēkņi katrs izpildīja Eiropas eksāmenu un sēja saulespuķes tehnikuma teritorijas apzaļumošanai.

Tehnikuma audzēkņi  atzīst, ka šajā dienā ieguva un papildināju jau esošās zināšanas par Eiropas savienības nozīmīgumu. Lielu paldies jaunieši saka skolotājai Gunitai Meierei par uzņemšanos realizēt šādu pasākumu, kas tehnikumā notiek pirmo reizi!