Galdniecības, mēbeļu dizaina un restaurācijas nodaļa – KTTT

Galdniecības, mēbeļu dizaina un restaurācijas nodaļa

SkillsLatvia 2023 pusfināls nominācijā – Mēbeļu galdnieks

21.-22.februārī Ogres Tehnikumā notika jauno profesionāļu konkursa SkillsLatvia 2023 pusfināls nominācijā – Mēbeļu galdnieks. Kuldīgas Tehnikumu konkursā pārstāvēja 4.kursa audzēknis, topošais Mēbeļu dizaina speciālists Miks Miķelis Muska, godam nopelnot iespēju piedalīties konkursa finālā, kas notiks 4.-5.aprīlī Rīgā.

Audzēkni konkursam sagatavoja skolotājs Mārtiņš Mednieks.

 

6.grupa piedalās starptautiskajā komiksu konkursā

Tehnikuma 6.grupas audzēkņi skolotājas Elitas Asnes vadībā piedalās starptautiskajā Patrimonito komiksu konkursā “Klimata pārmaiņas”! INFORMĀCIJAI: Pasaules mantojuma Izglītības programma jau 20 gadus rada komiksus bērniem ar nosaukumu “Patrimonito Pasaules mantojuma piedzīvojumi”. Patrimonito ir komiksu varonis, kurš palīdz bērniem izzināt Pasaules mantojuma vietas, iepazīt grūtības, ko tās pieredz, un piedāvā risinājumus to pārvarēšanā. Komiksu sērijas mērķis ir mudināt skolēnus vecumā no 12 līdz 18 gadiem uz aktīvu līdzdalību kultūras mantojuma saglabāšanā. Darbos apskatītas gan kultūras pieminekļu saglabāšanas tēmas, gan vides un dzīvnieku aizsardzība, invazīvās sugas, ceļu infrastruktūras izaicinājumi, sociālas problēmas, kara radītie postījumi, atjaunojamās enerģijas nozīme un daudz kas cits. Lūk, neliels ieskats darbu klāstā! Paldies visiem darbu autoriem un viņu skolotājai Elitai Asnei! Lai veiksme un izdošanās konkursā! Labākos darbus izraudzīsies starptautiska žūrija, un tie tiks pārveidoti animētā video un izplatīti visā pasaulē.
Plašāka informācija par dalību konkursā atrodama šeit: https://whc.unesco.org/en/patrimonito-2022/ P.S. Darbus var iesniegt līdz 16.oktobrim.

Apciemojam 2.kursa 3.grupas topošo stila mēbeļu modelētāju Petru Blanku prakses vietā – mēbeļu fabrikā MINT furniture, Rīgā. Prieks par ieinteresēto praktikanti Petru. Liels paldies uzņēmuma par atsaucību!

6.-11.jūnijā Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu kokapstrādes nozares profesiju 30. profesionālās meistarības konkurs Krēsls.

Konkursā piedalījās četri Kuldīgas tehnikuma audzēkņi, kuri izcīnīja šādas godalgotās vietas:

Emīls Smukkalns – 2.vieta (Brīvā nominācija)

Avis Rītiņš – 3.vieta (CNC nominācija)

Eduards Pētersons – 4.vieta (CNC nominācija)

Niks Kleinbergs – 4.vieta ( Galdnieka nominācija)

10.-13. maijā Kuldīgas tehnikumā norisinājās ikgadējais koktēlniecības plenērs “Koks – veselības spēks”. Plenēra darbi tika dāvināti Kuldīgas slimnīcas Ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas apkārtnes iekārtošanai.

             

 

26. aprīlī 3. un 4. kursa topošie mēbeļu dizaina speciālisti devās ekskursijā uz Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūtu un Dizaina fabriku, kā arī smēlās idejas IKEA skandināvu dizaina sortimentā.

          

1.kurss, 2a grupa stila mēbeļu modelētāji veidošanas nodarbībās pie skolotāja Igurda Banķa.

 

21.februārī 1. kurss, 22. grupa prezentēja paveikto darbu modulī “Individuāla koka izstrādājumu izgatavošana”.

     

31. janvārī 4. kurss 6 grupa mēbeļu dizaina speciālisti aizstāvēja eksāmena darbu kompozīcijā pie skolotājas Elitas Asnes. Audzēkņi prezentēja darbus, kas tapuši strādājot kompozīcijas, zīmēšanas un gleznošanas nodarbībās un nonākot no idejas līdz mēbelei.

1.kursa restaurācijas tehniķi zīmēšanas nodarbībās pie skolotājas Elitas Asnes.

   

 

2.kursa stila mēbeļu modelētāju kursa darbu aizstāvēšana

  

3.kursa kursa mēbeļu dizaina speciālistu kursa darbs – plauktu izgatavošana.

2.kursa restauratori gatavojas aizstāvēt savus diplomdarbus – restaurētas tehnikuma galvenās ēkas senās durvis.

 

Galdnieku plenērs 2021, “Gaisma bērniem”