Izbraukuma metodiskais seminārs skolotājiem – KTTT

Izbraukuma metodiskais seminārs skolotājiem

22.augustā tehnikuma skolotājas I.Baumane un Z.Šlegelmilha piedalījās izbraukuma metodiskajā seminārā Lībiešu krastā un Dundagā latviešu valodas un literatūras skolotājiem.
Pašā rīta agrumā tika apmeklēts Lapmežciema muzejs, kurā tās vadītāja pastāstīja gan par dzejnieku I.Ziedoni, gan par latviešu dzīvi zvejnieku ciematos, gan par Siliņupes akmens laikmeta apmetni III-II g.t.pr.Kr.
Semināra dalībnieki apmeklēja  arī Ragaciema kapus, kuros apglabāts dzejnieks I.Ziedonis, un viesojās Krišjāņa Valdemāra dibinātajā Jūrskolas ēkā Engurē un Zušuciema parkā, kā arī Kolkas Lībiešu saieta namā, kurā noklausījās Kolkas Lībiešu saieta nama vadītājas Ilzes Iesalnieces-Brukingas stāstījumu par lībiešu tautas vēsturi un  lībiešu valodas īpatnībām.
Pēc tam semināra dalībnieki devās uz Mazirbes luterāņu baznīcu un vecajiem kapiem un Dundagu, kur iepazinās ar  lībiešu ziņģē apdziedātā Taizelu sētas saimnieka Nika Freimaņa  (vecā Taizela prototipa) un valodnieka Jura Bāra dzīves gaitām.
Semināra noslēgumā semināra dalībnieki apmeklēja Kubalu skolu, kurā par pedagogu strādājis Ernests Dinsbergs , bet mācījies Dainu tēvs Krišjānis Barons. Tālāk ceļš veda uz Valpeni- ciemu, kurā bērnību un jaunību aizvadījis  Krišjānis Barons, Valpenes piramīdu un  „Jumariem”, kurā saimnieko Baronu dzimtas ļaudis jau septītajā paaudzē. Saimniecībā audzē dārzeņus, augļus, ogas, t.sk. krūmmellenes, ar kurām visi varēja mieloties. “Jumari”  ir iekļauti kā viens no apskates objektiem Dundagas novada velomaršrutā “Barona bõgans”.
Seminārs noslēdzās ar gardām vakariņām  „Jumaru” mājās.

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.