13. grupa piedalās UNESCO Kuldīgas pilsētas spēlē – KTTT

13. grupa piedalās UNESCO Kuldīgas pilsētas spēlē

15. maijā Kuldīgas vecpilsētā tradicionāli norisinājās UNESCO pilsētas spēle, kurā piedalījās Kuldīga novada skolu jaunieši un izzināja vecpilsētas Ventas senlejas kultūrvēsturiskās vērtības cauri Latvijas kā nacionālas valsts laikiem. 3. vietu spēlē ieguva PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma komanda “Spicie tūristi” (Džeina Auziņa, Ivita Rūmniece, Ainārs Zeminskis, Rebeka Rozenberga un Beate Boguža no 13.grupas). Spēlē piedalījās arī otra 13.grupas komanda “Zubrīši” (Sindija Irbe, Rita Hamstere, Laine Nansija Krēta, Agneta Ābola). Apsveicam un lepojamies! Paldies 13.grupas audzinātājai Zanei Lasei un skolotājai Ivetai Rogai par atbalstu, audzēknēm Esterei Pumpuriņai un Luīzei Orei- par dalībnieku reģistrāciju, Katrīnai Spēkainei un Jutai Beitānei- par kontrolpunkta nodrošināšanu, skolotājai Solvitai Medniecei par gardajiem kēksiem, mācību ēdnīcas “Eža kažociņš” personālam- par dalībnieku ēdināšanu!

Spēlē piedalījās deviņpadsmit 7.–8. klašu un 10.–11. klašu skolēnu komandas, pulcējot aptuveni 100 dalībniekus. Jaunieši interaktīvā veidā guva zināšanas par Kuldīgas mantojuma vērtībām, kā arī pilnveidoja savas prasmes šo vērtību saglabāšanā.

UNESCO pilsētas spēle ir aktīvas un neformālas izglītošanās iespēja skolēniem par 2018. gada tēmu “”Kuldīgas vecpilsētas Ventas senlejā” kultūrvēsturiskās vērtības cauri Latvijas, kā nacionālas valsts laikiem”. Kuldīga ir retums starp ZA Eiropas mazpilsētām – vecpilsēta ietver šajā pasaules daļā vislabāk saglabājušos un vismazāk pārveidoto kultūrvēsturisko 18.–19. gs. pilsētvidi ar raksturīgu dakstiņu jumtu ainavu, vēsturiskas apbūves ansambli, ainaviskas ielu perspektīvas, izcilas dabas un augsti vērtējamas emocionālās vērtības.

Pasākumu jau desmito gadu organizēja Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada muzeju, Kuldīgas novada Galveno bibliotēku, Kuldīgas kultūras centru, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru, Kuldīgas novada sporta skolu, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, Kuldīgas aktīvās atpūtas centru, biedrību “Meža konsultants”.

Pasākumu atbalstīja “Zvaigzne ABC”, SIA “Cannelle Bakery”, Meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”, SIA “Goldingen Train”, SEB banka, SIA “Ineses tortes”, “Stenders Pica”.

Materiālu sgatavoja UNESCO ASP koordinatore tehnikumā Zanda Šlegelmilha sadarbībā ar Sintiju Vītoliņu, Kuldīgas novada pašvaldības Vecpilsētas pārvaldības speciālisti. Foto: Zane Lase, Kuldīgas novada pašvaldības un V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas arhīvs.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *