8. Koktēlniecības plenērs izskanējis – KTTT

8. Koktēlniecības plenērs izskanējis

Pasākums organizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 

 

8. Koktēlniecības plenērs ir viena no jaunatnes radošā vārda un koka mākslas simpozija „Mani sirdsvārdi Latvijai” aktivitātēm un Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Visā valstī tās notiks no šī gada līdz 2021. gadam, un to galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka mūsu valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

 

No 8. līdz 11.maijam Māriņsalā, Kuldīgā, risinājās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma organizētais 8. Koktēlniecības plenērs valsts profesionālās izglītības iestādēm, kurā piedalījās kokapstrādes nozares studenti un skolotāji no Paņevežu profesionālās izglītības centra Lietuvā, Liepājas Valsts tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Saldus tehnikuma, Jelgavas Amatu vidusskolas, Aizkraukles profesionālās vidusskolas, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas, kā arī nozares skolotāju komanda “LVZK”.

Visi ikgadējā plenēra darbi jau kopš 2015. gada tiek veltīti Latvijas simtgades godināšanai: 2015.gadā dāvinājums Bērnu klīniskai slimnīcai Rīgā, 2016.gadā – O.Kalpaka piemiņas vietā “Airītēs”. Šogad – latvju likteņgaitu piemiņai – dāvinājums Likteņdārzam. Plenēra dalībnieki izgatavoja interaktīvās spēles bērnu rotaļu un atpūtas laukumam Likteņdārzā, Koknesē. Rotaļlaukums ir dāvinājums Koknesei un Likteņdārzam, gatavojoties Latvijas simtgadei.

 

LTV sižetu par 8. Koktēlniecības plenēru var noskatīties šeit:

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.05.2017-liktendarza-bus-bernu-rotalu-laukums.id97384

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Iveta Roga.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *