Ikgadējā skolotāju konference aizvadīta – KTTT

Ikgadējā skolotāju konference aizvadīta

16. un 17. martā PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika divu dienu profesionālās kompetences pilnveides konference “Mani sirdsvārdi Latvijai” valsts profesionālās izglītības iestāžu vēstures, latviešu valodas un literatūras skolotājiem. Konference tika organizēta sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, piesaistot VKKF mērķprogrammas ” Latvijai- 100″ līdzfinansējumu.

Konferenci atklāja tehnikuma direktore Dace Cine, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure. Konferences 1.daļā ar priekšlasījumu par tēmu “Latvija Otrajā pasaules karā: pagātne un mūsdienas” uzstājās Latvijas Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Uldis Neiburgs, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas profesore Dr. hist. Vita Zelče referēja par tēmu “Kultūras atmiņa: teorētiskie aspekti un prakse” un bijusī LR vēstniece Somijā un Igaunijā, rakstniece un tulkotāja Anna Žīgure- par tēmu “Pašcieņa. Karogs. Valoda. Dzimtas stāsts”.

Pēc tam konferences dalībniekiem bija iespēja hospitēt PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotāju Ineses Baumanes un Daces Šēnas atklāto literatūras un ēdienu gatavošanas tehnoloģijas sintēzes stundu “Čaks virtuvē” un pedagoģes Gunitas Meieres nodarbību “Dzīve Latvijā PSRS laikos”.

Konferences 2.daļā uzstājās etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” vadītāja Ilga Leimane par tēmu ” Suitu kultūrtelpa”, sagatavojot skolotājus konferences izbraukuma daļai uz Jūrkalni.

Nākamajā konferences dienā klātesošie uzklausīja SIA “Izdevniecība RaKa” galvenā redaktora Dr. paed., Mg. hist. Viļņa Purēna viedokli par tematu “Mācību literatūra un kompetences: paliekošais un mainīgais” un NORDIC Training International partnera un apmācību vadītāja Alekša Daumes lekciju “Iniciācijas nozīme jauniešu dzīvē”. 

Tam sekoja darbs metodiskajās komisijās, savukārt konferences noslēgumā  profesionālās izglītības iestāžu 19 latviešu valodas un literatūras skolotāji nodibināja paši savu biedrību un pulcējās pirmajā tās sanāksmē. Tika ievēlēta arī biedrības valde 5 cilvēku sastāvā (Sandra Ozola, Līga Andronova, Antra Kalniņa, Inese Baumane un Zanda Šlegelmilha) par biedrības priekšsēdētāju tika ievēlēta Zanda Šlegelmilha, par sekretāri- Inese Baumane, par revidenti- Irēna Pārupe, par mājas lapas administratori- Ruta Čanoglu.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 90 skolotāji no 40 izglītības iestādēm. Konference tika organizēta ceturto reizi, un pasākums iekļauts pasākumu ciklā “Ceļā uz Latvijas simtgadi”. 

Skolotāju profesionālās kompetences pilnveides seminārs “Novitātes latviešu valodas, literatūras un vēstures mācīšanā un apguvē mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai”, kas iekļauts konferences programmā, ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Visā valstī tās notiks no šī gada līdz 2021. gadam, un to galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka mūsu valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

“TVSkrunda” sižetu par konferenci skatīties šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=4GZcXIWSvvw&feature=share

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Iveta Roga.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *