Konkurss “Ziedoņa zīmē” – KTTT

Konkurss “Ziedoņa zīmē”

3.maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, notika PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” organizētā radošo darbu konkursa noslēguma pasākums. Konkursa laureātu vidū arī tehnikuma 4.grupas audzēkne Marika Radvinskaite​. Konkursā piedalījās 54 skolēni no 9 izglītības iestādēm.

Konkursa temats bija „Ziedoņa zīmē”, tēma – Imanta Ziedoņa daiļrade. Konkursa tēma aptvēra literatūru un mākslu vienojošus aspektus – ierosmes avotu, analītisku izpēti, radošu interpretāciju, stilizāciju, satura bagātību un mākslinieciskā risinājuma oriģinalitāti.
 
Konkursam bija jāiesniedz:
1) Ziedoņa dzejoļu krājuma „Taureņu uzbrukums” un/vai epifāniju (I, II, III grāmata pēc izvēles) satura un formas analīzē balstītu radošā eseja (100-150 vārdi), kas iekļauj priekšstatus par Ziedoņa spilgto un radošo dzīves un daiļrades ceļu un autora daiļrades tēlus, motīvus un simbolus.
2) eseju tematiski papildinošs mākslas darbs: gleznojums, zīmējums, datoraplikācija, kolāža vai citā vizuālā tehnikā veidota izglītojamā izpratne vai asociatīvs Ziedoņa domu tvērums, kas iekļauj Ziedoņa simbolisko zīmju konceptu.

No tehnikuma valsts nozīmes konkursā piedalījās 4.grupas audzēkņi Juta Beitāne​. Katrīna Spēkaine​ , Kristaps Salms, Ilva Hofmane, Džeina Lauva​ un Marika Radvinskaite, kas uzvarēja grupas iekšējā konkursā. 
Paldies audzēkņiem par atsaucību un skolotājiem Elitai Asnei, Renāram Saknem, Mārtiņam Medniekam, Zandai Šlegelmilhai par konkursantu konsultēšanu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *