Piedalāmies asociācijas metodiskajā seminārā – KTTT

Piedalāmies asociācijas metodiskajā seminārā

3. novembrī Latvijas svētku mēneša- novembra- noskaņās un konstruktīvās pārdomās par jauno izglītības satura projektu un mācību jomu standartiem Rīgas Franču liceja rekonstruētajā ēkā Valdemāra ielā 48 notika latviešu valodas un literatūras skolotāju tikšanās, t.sk. tehnikuma latviešu valodas un literatūras skolotāja Zanda Šlegelmilha.
Laipni iepazīstināti ar liceja telpām un moderno infrastuktūru, asociācijas biedri 4 stundas intensīvi darbojās, izglītojoties par jaunā satura projekta aprisēm. Lietpratīga prakse ir nozīmīgs iedvesmas avots arī tiem skolotājiem, kas šobrīd nav cieši saistīti ar jaunā mācību satura un pieejas veidošanu. Savu pieredzi par sadarbību, pašvadītu mācīšanos, mediju izmantošanu mācību produkta ( reklāmas) radīšanā, mācīšanās informācijas analīzes, grupēšanas un sev nepieciešamo vajadzību noskaidrošanas, skolēnu pašvērtējumu sadarbības novērtēšanā mācību rezultāta sasniegšanā u.c. demonstrēja kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomas ekspertes, liceja larviešu valodas un literatūras skolotājas Lita Silova, Signe Ābola un Inese Lāčauniece. Uzaicinātā mediju pratības speciāliste Liene Valdmane iepazīstināja ar medijpratības aspektiem un to nozīmi jaunā izglītības satura kontekstā, sniedzot ticamas informācijas novērtēšanas kritērijus, norādot uz tehnoloģiju produktīvajām, jēgpilnajām iespējām un uz to nemākulīgas lietošanas riskiem skolēnu vidē. Lektore akcentēja medijpratības sasaisti ar kritisko domāšanu un uzsvēra, ka informācijas uztverē nav vienas vienīgas patiesības, kā skolēniem mācīt izprast informācijas autora komunikatīvo nolūku, lai neļautos manipulācijai u.c. jautājumus.

Materiālu sagatvoja Latviešu valodas un literatūras asociācijas valdes priekšsēdētāja Anita Vanaga. Foto: Zanda Šlegelmilha.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *