Tehnikuma audzēknes izstādes atklāšanā – KTTT

Tehnikuma audzēknes izstādes atklāšanā

21. februārī, Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, tehnikuma audzēknes Juta Beitāne, Marika Radvinskaite un Džeina Lauva kopā ar skolotāju Gunitu Meieri piedalījās bērnu un jauniešu foto kolāžu un stāstu ceļojošās izstādes “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” atklāšanā Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Izstādē būs apskatāmi 22 fotostāsti, ko veidojuši bērni un jaunieši no visas Latvijas, tostarp 4 no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma (Katrīnas Spēkaines, Jutas Beitāne, Džeinas Lauvas un Ilvas Hofmanes), atsaucoties UNESCO LNK aicinājumam. Izveidotie darbi stāsta par tādām tematikām kā tradīciju pārmantojamību, mantojuma trauslumu un personības lomu mantojuma saglabāšanā.

2017. gadā skolu jaunieši tika aicināti piedalīties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas rīkotā akcijā, lai veidotu foto kolāžas un ar tām saistītus stāstus, kas atklāj kultūras mantojuma nozīmi sabiedrības un ikviena dzīvē, kā arī piedalīties izglītojošos semināros un darbnīcās par mantojuma vērtībām. Mantojumu stāstu akcijā piedalījās 158 dalībnieki no 47 Latvijas izglītības iestādēm. Trīspadsmit no iesūtītajiem darbiem, mantojumu sargu/ekspertu izvēlēti, rotā šī gada UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kalendāru. Akcija tika rīkota kā nacionāla līmeņa iniciatīva pasaules UNESCO kampaņas #Unite4Heritage ietvaros. #Unite4Heritage tika atklāta 2015. gadā, lai mudinātu aizsargāt un saglabāt mantojuma vērtības, kā arī lai solidarizētos ar mantojuma sargiem un vērtību glabātājiem visā pasaulē.

Ceļojošā izstāde būs apskatāma vairākās Latvijas skolās 2018. gada garumā. Izstādes pirmā ekspozīcijas vieta būs Rīgas Sv. Pētera baznīcas Mazā zāle, kur izstāde būs apskatāma bez maksas no 22. februāra līdz 21. martam, otrdien – sestdien no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, bet svētdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00, pirmdienās – slēgts.

Akciju “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” rīkoja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un izglītības uzņēmums “Lielvārds” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Akciju finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Plašāka informācija par konkursu un akciju pieejama vietnē www.darini.lv.

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha sadarbībā ar  Kitiju Balcari, UNESCO LNK komunikācijas konsultanti. Foto: skolotāja Gunita Meiere, audzēkne Džeina Lauva.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *