Tehnikumieši konkursā “Ātrākais automehāniķis’ 2018” – KTTT

Tehnikumieši konkursā “Ātrākais automehāniķis’ 2018”

10. un 11.maijā tehnikuma audzēkņi Artūrs Pavlovskis un Kristiāns Kairovs piedalījās profesionālās meistarības konkursā “Ātrākais automehāniķis’ 2018”, kas norisinājās Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotājs Ivars Asnis.

Konkursā piedalījās deviņu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu komandas, katrā komandā 2 audzēkņi: Kuldīgas Tehnoloģiju un Tūrisma tehnikums, Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Liepājas Valsts tehnikums, Jelgavas tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienība, Malnavas koledža, Aizkraukles Profesionālā vidusskola un Daugavpils Būvniecības tehnikums. Kopīgais dalībnieku skaits – 18 audzēkņi no dažādiem Latvijas reģioniem.

Divas dienas profesionālās izglītības iestāžu komandas demonstrēja prasmes, zināšanas un kompetences automehāniķa profesijā.

Konkursa uzdevuma ietvaros tika diagnosticēts automobiļa tehniskais stāvoklis, notika ekspress riepu nomaiņa, riepu montāža, benzīna un dīzeļa dzinēja elementu un devēju atpazīšana, GSM piedziņas siksnas nomaiņa, pusass putekļu aizsarga maiņa. Konkursa laikā bija jāsamontē elektriskā shēma, kā arī jāveic automobiļa riteņu ģeometrijas regulēšana u.c. uzdevumi. Kopā tika izpildīti 11 posmi jeb konkursa uzdevumi, pēc kuru rezultātiem noteikta labākā komanda.
Ir patiess prieks, ka visu komandu dalībnieki izgāja visus 11 posmus, kuros bija gan vieglāks, gan sarežģītāks uzdevums, pie tam viss vēl tika fiksēts uz laiku, jo tas ir ātrākā un spējīgākā automehāniķa konkurss.
Konkursu vērtēja kompetenta žūrija, kuras priekšsēdētājs bija Auto asociācijas valdes loceklis Inguss Rūtiņš, Auto nozares speciālisti un Daugavpils Būvniecības tehnikuma Autotransporta nodaļas vadītājs K.Sarans.
Visi konkursanti bija nopietni sagatavojušies, katra skola izvirzīja divus labākos un spējīgākos jaunos automehāniķus. Pirmajā dienā tika veikti 7 konkursa posmi, bet otrajā dienā – četri. Darbs prasīja lielu atdevi, bet puiši godam cīnījās. Konkursa kopvērtējumā ar 133 punktiem pirmo vietu izcīnīja Daugavpils Būvniecības tehnikuma komanda, otrajā vietā ar 72 punktiem ierindojās Jelgavas tehnikuma komanda, bet trešajā vietā- Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas komanda ar 68 punktiem.

Konkursu atbalstīja Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Auto asociācija, SIA KG Knutsson, SIA Auto Welle, SIA Tehauto Latgale, SIA Autofavorīts. 1. – 3. vietu ieguvēji no konkursa sponsoriem saņēma vērtīgas balvas: automehāniķu instrumantu komplektus, visiem dalībniekiem no SIA KG Knutsson tika dāvināti ar uzņēmuma logo zīmi T- krekliņi. Godalgoto vietu komandām tika pasniegti kausi un diplomi.

Materiālu sagatavoja Jolanta Savvina,
Daugavpils Būvniecības tehnikuma Informācijas un metodiskā centra vadītāja.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *