Tehnikumieši piedalās ANO modelēšanas spēlē Igaunijā – KTTT

Tehnikumieši piedalās ANO modelēšanas spēlē Igaunijā

No 27. līdz 29. aprīlim tehnikuma audzēkņi Kitija Jērāne, Kristiāns Kairovs un Mārtiņš Vilnītis kopā ar skolotājām Zandu Šlegelmilhu un Ingu Berņu-Stašu piedalījās starptautiskajā ANO modelēšanas spēlē Jüri ģimnāzijā, Igaunijā. Spēlē piedalījās jaunieši no 6 valstīm- Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Ekvadoras, Turcijas un Latvijas. Spraigās diskusijās par mediju brīvību, žurnālistu drošību, dzimumu līdztiesību un pirmiedzīvotāju tiesībām tika meklēti risinājumi nozīmīgiem sabiedrības izaicinājumiem. Konferencē tika runāts par vārda brīvības un maldīgas informācijas izplatīšanas kampaņu robežām, par kultūras ietekmi uz cilvēktiesību, īpaši sieviešu un bērnu tiesību, situāciju dažādās valstīs un miesassodu aizliegumu, kā arī par pirmiedzīvotāju kultūru daudzveidību. Kopumā ANO modelēšanas spēlē tika pieņemtas trīs rezolūcijas.

Latviju ANO modelēšanas spēlē pārstāvēja skolēni no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas, Cēsu pilsētas vidusskolas, Jaunsilavas pamatskolas, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas. Lai piedalītos simulāciju spēlē, jaunieši bija izturējuši nacionālo atlasi un veikuši sagatavošanās darbus, parādot savas intereses un zināšanas diplomātiskajos jautājumos. Pieredze jaunajiem diplomātiem bija atšķirīga – dažiem no jauniešiem šī bijusi pirmā, bet dažiem jau piektā ANO modelēšanas spēle.

ANO modelēšanas spēlei ir vairāki mērķi. Pirmkārt, šis projekts informē jauniešus par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, iepazīstina ar ANO sistēmu, UNESCO un citu ANO aģentūru darbu. Otrkārt, šī spēle iesaista jauniešus pasaules problēmu risināšanā un attīsta līderības, sadarbības, argumentācijas un retorikas prasmes.

ANO modelēšanas spēli organizē UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Projekta aktivitātes Latvijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā u.c. partneri.

Materiālu sagatavoja skolotāja Zandu Šlegelmilha sadarbībā ar UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāju Ilzi Dalbiņu.

#MUNESCO2018

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *