V.Spekkes gleznu izstādes „Bēgļi-gūstekņi” atklāšana – KTTT

V.Spekkes gleznu izstādes „Bēgļi-gūstekņi” atklāšana

16.martā mākslu radošās sinerģijas nometnes „Mani sirdsvārdi Latvijai” ietvaros notika mākslinieces Vijas Spekkes gleznu izstādes „Bēgļi-gūstekņi” atklāšana tehnikuma dienesta viesnīcas foajē, Pilsētas laukumā 6. Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja žurnāliste Diāna Jance, tuva V.Spekkes radiniece, ar kuras gādību gleznas nokļuvušas Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā. Izstādes telpa visiem interesentiem ir atvērta no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9.00 līdz 18.00 (ieeja – bez maksas).

Par muzikālo noskaņu izstādes atklāšanā rūpējās tehnikuma kora diriģente Līga Aleksandra Jāvalde.

Paldies žurnālistei D.Jancei un rakstniecei, tulkotājai, bijušajai diplomātei A. Žīgurei par atbalstu izstādes iekārtošanā!

Vairāk informācijas par izstādi TV Skrunda sižetā:

https://www.youtube.com/watch?v=Jvn1H1DyjJQ
un laikrakstā “Kurzemnieks”

http://www.kurzemnieks.lv/dzive/8406-tradicija-ar-daudzpusigu-saturu/

Uzziņai:

Māksliniece Vija Spekke da Sacco (04.12.1922-19.12.2016.)

Gleznotāja un grafiķe Vija Spekke da Sacco dzimusi Rīgā, 1922.gada 4.decembrī. 1933.gadā kopā ar ģimeni pārcēlās uz Itāliju, kur veidojās mākslinieces radošā dzīve.

Māksliniecisko izglītību guvusi Mākslas akadēmijā „Accademia Cignaroli” Veronā, Itālijā (1976-1979), kur studēja tēlniecību un grafiku – oforta, litogrāfijas tehnikas. Zināšanas un prasmes papildināja Starptautiskajā grafikas skolā Venēcijā (Itālija), Romas Mākslas akadēmijā (Itālija), ”Ruskin School” Oksfordā (Anglija).

Izstādēs piedalījās no 1977. gada. Pirmā izstāde tika veidota Latviešu centrā Vašingtonā (ASV). Kopš 1981.gada rīkoja personālizstādes un piedalījās grupu izstādēs Padujā, Venēcijā, Veronā (Itālija), Madridē (Spānija), Prāgā (Čehija) u.c.

Izstādēs Latvijā piedalījās no 1995.gada.

Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2000.gada. Māksliniece uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā, prezentējot grafikas ciklu “Il mondo di Borges”, kas ir veltījums Argentīnas dzejniekam Horhem Luisam Borhesam. Cikls pirmo reizi tika izstādīts 1997. gadā Veronā (Itālijā). 

Akvareļos un jauktajās tehnikās Vija Spekke rada kompozīcijas, kas raksturojas ar augstu profesionalitāti, izcilu tehnoloģijas zināšanu, smalku kolorītu un filozofiskām pārdomām par pasaules situācijām, cilvēka esības jēgu un emocionālo pārdzīvojumu,” raksta mākslas zinātniece Ināra Ņefedova

Mākslinieces darbi atrodas Rakstniecības un mūzikas muzejā, Latvijas Republikas vēstniecībā Itālijā un Čehijā, ”Comune di Caprino” Veronā, Latīņamerikas institūtā Romā, privātajās kolekcijās Latvijā, ASV, Itālijā u.c.


Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Eduards Skabis un Iveta Roga.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *