Konkurss «Jaunais maiznieks 2019» – KTTT

Konkurss «Jaunais maiznieks 2019»

21.novembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā noslēdzās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības kon…kurss «Jaunais maiznieks 2019». Tehnikuma 4.kursa audzēkne Džeina Blumberga konkursā Jaunais Maiznieks 2019 ieguva speciālo balvu par radošumu.
Konkursa dalībniekiem vajadzēja pagatavot veselīgu maizi mūsdienīgam patērētājam, izmantojot tikai dabiskas izcelsmes izejvielas. Audzēkņu sniegumu konkursā vērtēja profesionāla žūrija – maiznieka amata meistars SIA «Lāči» tehnologs Edgars Grāvītis, SIA «Lanordija» jaunu produktu vadītāja Baltijas valstīs Iveta Sokolova un maiznieka amata zellis SIA «Saldus maiznieks» ražošanas vadītājs Toms Blumbergs.

Konkursā katram dalībniekam bija jāizveido arī prezentācija par tēmu «Maizes nozīme manā ikdienā un svētkos». Speciālās balvas no SIA «Dona», AS «Hanzas Maiznīca», SIA «Lāči», SIA «Lanordija», SIA «Puratos Latvija», Latvijas Maiznieku biedrības un biedrības «Radošo domu un darba centrs «Svētelis»» saņēma ne tikai konkursa dalībnieki, bet arī pasniedzējas, kas devušas lielāko ieguldījumu savu audzēkņu izaugsmē. Konkursa laikā dalībnieku pedagogiem notika meistarklase «Izcep savu saldskābmaizi», ko vadīja SIA «N.Bomja maiznīca «Lielezers»» ražošanas vadītājs Valters Kanopa.

Konkursu organizēja Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Ar izejvielām konkursu atbalstīja AS «Rīgas dzirnavnieks». Konkursu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Konkursa mērķis ir saglabāt un popularizēt maiznieka profesiju, kā arī veicināt audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā. Konkursā piedalījās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 23 gadiem, kopumā 12 topošie maiznieki no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Valmieras tehnikuma, kā arī Jelgavas Amatu vidusskolas, Ogres tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Dace Šēna u.c.