Metodisko jomu virsvadība – KTTT

Metodisko jomu virsvadība

CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs

17.maijā Kuldīgas Tehnikumā notika pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Profesionālo priekšmetu pedagogu profesionālās kompetences pilnveide datorizēto kokapstrādes iekārtu programmu (CNC) jomā”. Seminārs organizēts sadarbībā ar sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Seminārā piedalījās CNC jomas pedagogi no Liepājas Valsts tehnikuma, Aizkraukles profesionālās vidusskolas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Seminārā pedagogus uzrunāja  Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts un  asociācijas “Latvijas mēbeles”  prezidents Juris Griķis. Pedagogi uzzināja par Enerģijas un efektivitātes menedžmentu kokapstrādes uzņēmumā, apmeklēja Koka skulptūru radošo plenēru “Kurbada spēks” un piedalījās praktikumā – Mēbeļu linolejs – inovatīvs izstrādājums mēbeļu apdarei.

Paralēli pedagogu semināram Tehnikumā notika arī kokrūpniecības nozares uzņēmēju konference.

Tūrisma jomas metodiskais hibrīdseminārs “Interaktīvie un spēļošanas rīki mācību satura veidošanā”

10.maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika tūrisma jomas metodiskais hibrīdseminārs “Interaktīvie un spēļošanas rīki mācību satura veidošanā”, kuru vadīja KTTT angļu valodas un tūrisma jomas skolotāja Zane Lase.

Seminārā pedagogi no Liepājas Valsts tehnikuma, Jelgavas Tehnikuma un Kuldīgas tehnikuma, kā arī vispārizglītojošo skolu pedagogi no Kuldīgas novada skolām guva ieskatu projekta IMDiPeT virtuālās realitātes platformā, piedalījās teorētiskās un praktiskās nodarbībās  par interaktīvajiem un spēļošanas rīkiem mācību satura virtuālās prezentācijas veidošanā, grafiskās vides dizaina iespējām Canva u.tml. programmās un interaktīvu video uzdevumu veidošanu mācību darbā (Edpuzzle).

Seminārs organizēts Erasmus+ KA2 (stratēģiskās partnerības) projekta Nr.2020-1-FR01-KA226-VET-095598 ImDiPeT-Improving Digital Pedagogical Competences of VET Teachers in the Tourism Sector ietvaros.

Kvalifikācijas Restaurācijas tehniķis metodiskā sanāksme

2023.gada 22. martā tiešsaistē notika kvalifikācijas Restaurācijas tehniķis metodiskā sanāksme, kurā tikās pedagogi no Rīgas celtniecības koledžas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Seminārā būvpētnieks, celtniecības arheologs, biedrības “Latvijas piļu un muižu asociācija” valdes loceklis un KTTT skolotājs Juris Zviedrān s vadīja lekciju Slēģis Latvijas arhitektūrā 17.-20. gadsimtā.

Noslēgumā pedagogi apsprieda aktualitātes mācību darbā.

Kvalifikācijas Konditors tiešsaistes metodiskā sanāksme

2022.gada 14.decembrī Kuldīgas tehnikums organizēja kvalifikācijas Konditors tiešsaistes metodisko sanāksmi, kurā piedalās pedagogi no Liepājas Valsts tehnikuma, Rīgas tūrisma un radošo industriju tehnikuma, Latgales industriālā tehnikuma, Smiltenes tehnikuma un KTTT. Sanāksmē piedalījās Latvijas pavāru kluba prezidente, šefpavāre Svetlana Riškova, kura informēja par Jauno profesionāļu konkursu aktualitātēm un VISC vecākā referente Ludmila Dūda, kura atbildēja uz pedagogu jautājumiem par kvalifikācijas eksāmeniem. Paldies ekspertēm par piedalīšanos sanāksmē un saturīgās informācijas sniegšanu interesentiem.

Sanāksmē pedagogi diskutēja par piemērotākās tehnoloģiskās dokumentācijas izvēli konditoru apmācībā. Tika nolemts konsultējoties ar VISC izlemt par vienoas tehnoloģiskās kartes izmantošanu visās skolās.

Metodiskās sanāksmes noslēgumā KTTT skolotāja Dace Šimkevica dalījās ar KTTT pieredzi Jauno profesionāļu meistarības konkursos.

 

Kvalifikācijas Datorizēto kokapstrādes iekārtu (CNC) operators  attālinātā metodiskā sanāksme

2022. gada 22.novembrī notika kvalifikācijas Datorizēto kokapstrādes iekārtu (CNC) operators  attālinātā metodiskā sanāksme. Sanāksmē piedalījās pedagogi no tehnikumiem, kuros tiek realizētas Datorizēto kokapstrādes iekārtu (CNC) operatora apmācības, Ogres tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Sanāksmē piedalījās uzņēmuma SIA “Troja” ražošanas direktors Aldis Links, kurš pedagogiem pastāstīja uzņēmēja redzējumu un pieredzi, kādus darbiniekus un praktikantus uzņēmums sagaida.

Kuldīgas tehnikuma skolotājs Ēvalds Johansons stāstīja par moduļa Datorizētu kokapstrādes iekārtu programmēšana sasniedzamajiem rezultātiem.

Noslēgumā izvērtās diskusija par izglītības iestādēs pielietotajām metodēm un izmantotajām datorizēto kokapstrādes iekārtu programmām.

Pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Vispārizglītojošo un profesionālo priekšmetu sadarbība īstenojot kompetenču pieeju mācību saturā restaurācijas jomā”
2022. gada 8. novembrī tehnikumā notika pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Vispārizglītojošo un profesionālo priekšmetu sadarbība īstenojot kompetenču pieeju mācību saturā restaurācijas jomā”.
Seminārs tapis ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu un tajā piedalījās 20 pedagogi no Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolas, Rīgas Celtniecības koledžas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Kuldīgas tehnikuma dabas zinību skolotāja Gunita Meiere un kokisztrādājumu nodaļas skolotājs Igurds Banķis stāstīja par vispārizglītojošo un profesionālo moduļu sadarbību restaurācijas tehniķu apmācībās. Restauratore un KTTT pedagoģe Inese Ozoliņa iepazīstināja dalībniekus ar zeltīšanas izmantošanu restaurācijā.

Semināra dalībnieki apmeklēja restaurēto adatu torni un adatu fabriku un iepazinās ar uzņēmumu Goldingen Wodworks, kurā notiek logu un durvju restaurācijas darbi un autentiskas furnitūras izgatavošana.

13. koka skulptūru izgatavošanas plenērs “Koks-veselības spēks”

No 10.-13. maijam Kuldīgas tehnikumā notika koka skulptūru izgatavošanas plenērs “Koks- veselības spēks”. Šī bija ikgadējā plenēra trīspadsmitā reize, kad plenēristi ieradās Kuldīgā un četru dienu laikā no masīvkoka bluķiem izgatavoja sēdmēbeles ar koka skulptūru elementiem. Bija arī dalībnieki, kuri bizvēlējušies gatavot savus izstrādājumus no dēļiem. Šogad plenērā piedalījās 43 dalībnieki no Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas , Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Liepājas tehnikuma, Ogres tehnikuma un Aizkraukles profesionālās vidusskolas, kuri strādāja attālināti. Koka skulptūras, tika dāvinātas Kuldīgas slimnīcai un turpmāk priecēs Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas iemītniekus, tās būs ne tikai skaists papildinājums pansionāta ārējai telpai, bet arī praktiski pielietojamas, kā sēdmēbeles. Kamēr audzēkņi strādāja pie koka skulptūru un mēbeļu izgatavošanas, pedagogi izglītojās profesionālās kompetences pilnveides praktiskās darbības seminārā kokapstrādes nozarē “Ekoloģisu materiālu izmantošana un tēlniecības inovatīvi risinājumi kokapstrādes nozarē”. Seminārā savu redzējumu, pieredzi un zināšanas dalībniekiem klātienē un attālināti nodeva tādi lektori, kā tēlnieks Aigars Bikše, asociācijas “Latvijas mēbeles” prezidents Juris Griķis, AkzoNobel pārstāvis Ēriks Šigiazda un Cross Timber Systems dibinātājs Andris Dlohi. 

Jaunatnes radošais mākslu simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”

2022. gada 12.maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (KTTT) viesojās vairāk nekā 110 skolēnu un skolotāju no 24 izglītības iestādēm, kuri piedalījās jaunatnes radošajā mākslu simpozijā “Sirdsvārdi Latvijai”. Simpozija dalībniekus sveica UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītājas p.i. Alise Oļesika, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, KTTT konventa priekšsēdētājs Artūrs Bukonts un direktore Dace Cine u.c. Simpozija ievadā dalībniekiem bija iespēja noklausīties Liepājas Universitātes docentes Velgas Laugales lekciju “Jaunvārdi latviešu valodas attīstības gaitā”, K.Valdemāra dzimtas pārstāves Kristīnes Voldemāres stāstījumu par tēmu „Krišjāņa Valdemāra devums Ziemeļkurzemes piekrastei”, kā arī Krotes bibliotēkas un senlietu krātuves vadītājas Litas Vēkauses lekciju „Kronvaldu Ata dzimtas līkloči”. Turpinājumā notika jaunlatviešiem – Jura Alunāna 190.jubilejai un Ata Kronvalda 185.jubilejai – veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa noslēguma pasākums. Konkursantus sveica konkursa žūrijas pārstāves Lilita Mačtama, Ligita Mežkalne, Dace Ozoliņa un Alise Oļesika, vēlot neapstāties pie jau sasniegtā. Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam). Konkursā piedalījās 108 skolēni no 27 Latvijas izglītības iestādēm. Kopā konkursam tika iesniegti 49 literārie darbi (faktiski vairāk, jo dzejas nominācijā bija jāiesniedz vismaz 3 dzejoļu kopa), 60 pārspriedumi. Daugavpils, Trikāta, Rencēni, Rīga, Ogre, Cēsis, Priekuļi, Ventspils un Viļāni, Rēzekne, Limbaži un Lutriņi, Skrīveri u.c.– no šīm vietām nāk konkursa darbu autori. Laureātiem noslēguma pasākumā tika dota iespēja uzstāties ar savu darbu lasījumiem, ko viņi arī labprāt izmantoja. Par māksliniecisko noskaņu pasākumā rūpējās tehnikuma ansamblis Līgas Aleksandras Jāvaldes vadībā un kokļu meistars Guntis Niedoliņš. Šī gada konkursa laureāti- literāro darbu nominācijā: Galvenā balva- Ievai Bērziņai (Priekules vidusskola); 1. vieta- Kevinam Rožkalnam (KTTT); 2. vieta- Ievai Gailei (Rīgas Centra humanitārā vidusskola); 3. vieta- Kristiānai Millerei (PIKC “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”). Žūrija nolēma piešķirt veicināšanas balvas-atzinības literāro darbu nominācijā- Rojam Ralfam Bidzānam (Rīgas Katoļu ģimnāzija), Katrīnai Skutelei (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola), Edvardam Jānim Sokolovskim (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Līnai Robežniecei (PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”), Sārai Tīdemanei (PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”), Arkādijam Mihailovam (PIKC “Rīgas Stila un modes tehnikums”). Pārspriedumu nominācijā- Galvenā balva- Sibillai Zubrickai (PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”); 1. vieta- Liandai Lācgalvei (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola); 2. vieta- Ērikam Ralfam Blaubergam (Jaunpiebalgas vidusskola); 3. vieta- Unai Krjučkovskai (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola). Žūrija nolēma piešķirt veicināšanas balvas-atzinības arī pārspriedumu nominācijā- Maritai Vulānei (Viļānu vidusskola), Ellai Lindei (Limbažu vidusskola), Anetei Megijai Vērdiņai (Limbažu vidusskola), Jānim Straumem (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), Lilijai Kalniņai (Rencēnu pamatskola). “Šogad jaunieši guva iedvesmu no jaunlatviešiem – Ata Kronvalda un Jura Alunāna – un izteica vārdos un mākslā mīlestību pret dzimteni, darba tikumu, kā arī atzinību saviem skolotājiem un pārdomāja to, kādām īpašībām būtu jāpiemīt skolotājam. Īpaši ir tas, ka iepriekšminētās vērtības ir aktuālas kā pagātnē, tā arī mūsdienās,” pauda Alise Oļesika. A.Oļesika uzrunāja simpozija dalībniekus, iedvesmoja jauniešus turpināt iet literārās jaunrades ceļu un pasniedza UNESCO LNK simpātiju balvas četriem skolēniem no dažādām Latvijas izglītības iestādēm – Markusam Damulēvičam no Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Kristeram Heidingeram no KTTT, Amandai Ievai Tutānei no PIKC „Ogres tehnikums” un Ralfam Jēkabam Verģim no KTTT. Kuldīgas novada pašvaldības simpātiju balvas ieguva: Signe Svārpstone (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija); Agnese Bētiņa (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola); Sintija Pokšāne (Viļānuvidusskola); Kristiāna Luste (Limbažu vidusskola). VISC simpātiju balva- KTTT audzēknim Kevinam Rožkalnam. Simpozija nobeigumā notika grāmatas „Pro Patria-VIII” atvēršanas svētki. Izdevumā apkopoti rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša 150.jubilejai veltītajam pārspriedumu, literāro darbu konkursam iesniegtie darbi. Simpozija dalībniekus sveica tehnikuma simbols- Arodiņš (viņa lomā iejutās tehnikuma skolotājs Mārtiņš Mednieks). Visus simpozija dalībniekus uzrunāja arī Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, kura ir grāmatas „Pro Patria- VIII”priekšvārda autore. Simpozija dalībnieki Arodiņam deva arī zvērestu: „Turiet savu valodu cieņā un godā un jums labi klāsies virs zemes, jo kas sevi paš negodā, to arī citi negodās.” (Juris Alunāns) Ierosme izdot konkursa darbus grāmatā pieder Rīgas Tehniskās universitātes profesorei Alīdai Zigmundei, kas grāmatas atvēršanas svētkos uzrunāja jaunos autorus un vēlēja viņiem saglabāt dzimtenes mīlestību un radošo dzirksti. Grāmatas „Pro Patria- VIII” izdotas sadarbībā ar Liepājas Universitātes izdevniecības “LiepA” vadītāju Ingu Ronči un tiks dāvinātas visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem. Grāmata veidota kā mācību līdzeklis un izdota 210 eksemplāros par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma līdzekļiem. Paldies visiem simpozija dalībniekiem!

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: skolotāja Iveta Roga.

 

Ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides konference

19.un 21. aprīlī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides konference “Kompetenču pieejas iespējas latviešu valodas un literatūras, un vēstures stundās” latviešu valodas un literatūras, un vēstures skolotājiem, kurā piedalījās 52 pedagogi no 20 Latvijas izglītības iestādēm. Konferences pirmā diena noritēja attālināti tiešsaistes platformā BigBlueButton. Tajā tehnikuma latviešu valodas skolotājas Inese Baumane un Zanda Šlegelmilha dalījās ar savu labās prakses stāstu par latviešu valodas mācīšanu ukraiņu pieaugušajiem. Uzstāšanās laikā Lidija Barnička Ukrainas iedzīvotāja, kura patvērumu no kara šausmām radusi Kuldīgā, demonstrēja mēneša laikā apgūtās latviešu valodas prasmes. Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Dr.hist. Armands Vijups stāstīja par arheoloģiskajiem pētījumiem Popē un Ziemeļkurzemē, un biedrības “Popes muiža” valdes loceklis Roberts Grinbergs iepazīstināja ar Popes muižas kultūrvēsturisko mantojumu. Abas lekcijas bija ieplānotas kā ievads konferences otrajai dienai klātienē. Konferences dalībniekus klātienē sveica tehnikuma direktore Dace Cine un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Konferences sākumā dalībnieki noklausījās divas aktuālas un interesantas izglītojošās lekcijas- SIA “Tilde” Biznesa attīstības direktora lekciju par tēmu “Nākotnes izglītība: IKT un mākslīgais intelekts – izglītības iespējas un riski” un Rīgas Teikas vidusskolas vēstures skolotāja Mag. hist. Valda Klišāna lekciju “Ukrainas konflikts (karš), tā vēsturiskie cēloņi”. Pēc tam konferences dalībnieki devās izzinošā ekspedīcijā, lai iepazītu Popes muižu. Vispirms tehnikuma vēstures skolotāja Gunita Meiere iepazīstināja dalībniekus ar tēmu “Caurviju prasmju attīstīšana, izmantojot ekskursiju kā mācību metodi vēstures un literatūras apguves procesā”. Par Popes muižu un tās ārvidi laiku lokos konferences dalībniekiem pastāstīja Roberts Grinbergs un Popes pamatskolas vēstures skolotāja Anita Krūmiņa. Konferences turpinājumā vēstures skolotāji kopā ar profesoru Armandu Vijupu devās uz Grīžu velna beņķi un Popes pilskalnu, lai lai iepazītos ar arheoloģijas nodarbību izmantošanas iespējām, veidojot padziļinātu izpratni par Latvijas vēsturi. Savukārt latviešu valodas un literatūras skolotājiem rakstniece Laura Vinogradova pastāstīja par tekstu plašajām izmantošanas iespējām latviešu valodas un literatūras stundās, un Latvijas Universitātes Latviešu valodas zinātniskā institūta asistente Anete Ozola referēja par tēmu “Kurzemes lībiskās jeb tāmnieku izloksnes”, bet Popes iedzīvotāja Baiba Kukite lasīja tekstus popiņu jeb popenieku izloksnē.

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.

 

CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs

6. aprīlī notika Kuldīgas tehnikuma organizētais CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Profesionālo priekšmetu pedagogu profesionālās kompetences pilnveide datorizēto kokapstrādes iekārtu programmu (CNC) jomā”. Seminārs notika attālināti tiešsaistes platformā BigBlueButton. Seminārā piedalījās pedagogi no  Kuldīgas tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības un Viduskurzemes pamatskolas- attīstības centra.  Pedagogiem bija iespēja uzzināt par Alphacam programmatūru CNC darbagaldu programmēšanā, SIA Alphacam pārstāvja Latvijā Aivara Spūļa vadītajā tiešsaistes nodarbībā. Kā arī iepazīties ar Modulārās izglītības organizēšanu attālināto mācību procesā Kuldīgas tehnikumā KTTT kokizstrādājumu nodaļas vadītāja Mārtiņa Mednieka vadībā.

Noslēgumā semināra dalībnieki diskutēja par modulārās izglītības programmas ieviešanas pieredzi savās skolās.

 

 

Profesionālā pilnveides hibrīdseminārs konditorejas jomas pedagogiem

29. un 31.martā notika konditorejas jomas pedagogu profesionālās pilnveides hibrīdseminārs. Semināra pirmajā diena attālināti pedagogi varēja iepazīties ar inovatīviem augļu un krēma pildījumiem maizes un konditorejas izstrādājumiem no PuratosLatvia, kā arī iepazīties ar izsmeļošu vispārizglītojošā priekšmeta (matemātika) un profesionālo moduļu sinerģijas piemēru, ko prezentēja KTTT skolotājas Gita Arājuma un Dace Šimkevica. Semināra otrā diena notika klātienē, Puratos Latvia tehnoloģe Linda Bekmane demonstrēja dažādu inovatīvu produktu pielietošanu konditorejas izstrādājumu izgatavošanā, bet restorāna Bangerts šefpavārs Aigars Sīlis vadīja desertu gatavošanas un noformēšanas meistarklasi.

   

 

      

 

darba kārtība

Profesionālās pilnveides seminārs vispārējās izglītības dizaina un tehnoloģiju skolotājiem

16.03. notika vispārējās izglītības dizaina un tehnoloģiju skolotāju profesionālās pilnveides semināra klātienes daļa. Tajā pedagogi no Kuldīgas novada vispārizglītojošajām skolām gatavoja maizi, dažādus svētku ēdienus un veidoja galda klājumu kopā ar tehnikuma pedagogiem Daci Šēnu un Aivaru Varņecki.

Hibrīdsemināra pirmā daļa – attālināti notika 01.03., kad tiešsaistē pedagogiem bija iespēja piedalīties lekcijās par veselīgu uzturu un bērnu uztura paradumiem, maizi, tās veidiem un receptūru izstrādi, kā arī par “jauno pārtiku” un svētku ēdieniem.

Profesionālās pilnveides seminārs tūrisma jomas pedagogiem

23.februārī tiešsaistes platformā BigBlueButton norisinājās tūrisma jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Moduļa “Reģionu specifiskā tūrisma piedāvājuma analīze” sinerģija ar Latviešu valodu un literatūru I”, kurā Kuldīgas tehnikuma skolotājas Gunita Meiere un Zanda Šlegelmilha dalījās pieredzē par profesionālā moduļa un vispārizglītojošā mācību priekšmeta sinerģiju, dodot klausītājiem detalizētu informāciju, kā nonākt pie modulī paredzētajiem sasniedzamajiem rezultātiem sadarbojoties savā starpā.

Seminārā piedalījās pedagogi no Ventspils tehnikuma Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma, Daugavpils tirdzniecības profesionālās vidusskolas un Kuldīgas tehnikuma. Noslēgumā ar labās prakses piemēriem dalījās arī citu tehnikumu pedagogi.

tūristi23.02.2022.

Konditori29.,31.03.

CNC06.04.2022.

Restauratori 1.12.2021.

Restaurācijas tehniķa aprobācija12.,14.10.2021.

Konditoru MIP aprobācija30.09.2021.

Tūrisma pakalpojumu konsultants aprobācija 21., 23.09.2021.

Kokapstrādes_CNC aprobācija 12., 14.05.2021.

Tūrisma MIP aprobācija 11.,13.05.2021.

Tūristi 12.04.2021.

VUDS 18.03.2021.

Tehnikumu Metodiskā atbildība valstī

.KTTT m.etodiskā virsvadībaCNC