Metodiskais darbs atbilstoši PIKC kritērijiem – KTTT

Metodiskais darbs atbilstoši PIKC kritērijiem

Ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides konference

19.un 21. aprīlī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides konference “Kompetenču pieejas iespējas latviešu valodas un literatūras, un vēstures stundās” latviešu valodas un literatūras, un vēstures skolotājiem, kurā piedalījās 52 pedagogi no 20 Latvijas izglītības iestādēm. Konferences pirmā diena noritēja attālināti tiešsaistes platformā BigBlueButton. Tajā tehnikuma latviešu valodas skolotājas Inese Baumane un Zanda Šlegelmilha dalījās ar savu labās prakses stāstu par latviešu valodas mācīšanu ukraiņu pieaugušajiem. Uzstāšanās laikā Lidija Barnička Ukrainas iedzīvotāja, kura patvērumu no kara šausmām radusi Kuldīgā, demonstrēja mēneša laikā apgūtās latviešu valodas prasmes. Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Dr.hist. Armands Vijups stāstīja par arheoloģiskajiem pētījumiem Popē un Ziemeļkurzemē, un biedrības “Popes muiža” valdes loceklis Roberts Grinbergs iepazīstināja ar Popes muižas kultūrvēsturisko mantojumu. Abas lekcijas bija ieplānotas kā ievads konferences otrajai dienai klātienē. Konferences dalībniekus klātienē sveica tehnikuma direktore Dace Cine un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Konferences sākumā dalībnieki noklausījās divas aktuālas un interesantas izglītojošās lekcijas- SIA “Tilde” Biznesa attīstības direktora lekciju par tēmu “Nākotnes izglītība: IKT un mākslīgais intelekts – izglītības iespējas un riski” un Rīgas Teikas vidusskolas vēstures skolotāja Mag. hist. Valda Klišāna lekciju “Ukrainas konflikts (karš), tā vēsturiskie cēloņi”. Pēc tam konferences dalībnieki devās izzinošā ekspedīcijā, lai iepazītu Popes muižu. Vispirms tehnikuma vēstures skolotāja Gunita Meiere iepazīstināja dalībniekus ar tēmu “Caurviju prasmju attīstīšana, izmantojot ekskursiju kā mācību metodi vēstures un literatūras apguves procesā”. Par Popes muižu un tās ārvidi laiku lokos konferences dalībniekiem pastāstīja Roberts Grinbergs un Popes pamatskolas vēstures skolotāja Anita Krūmiņa. Konferences turpinājumā vēstures skolotāji kopā ar profesoru Armandu Vijupu devās uz Grīžu velna beņķi un Popes pilskalnu, lai lai iepazītos ar arheoloģijas nodarbību izmantošanas iespējām, veidojot padziļinātu izpratni par Latvijas vēsturi. Savukārt latviešu valodas un literatūras skolotājiem rakstniece Laura Vinogradova pastāstīja par tekstu plašajām izmantošanas iespējām latviešu valodas un literatūras stundās, un Latvijas Universitātes Latviešu valodas zinātniskā institūta asistente Anete Ozola referēja par tēmu “Kurzemes lībiskās jeb tāmnieku izloksnes”, bet Popes iedzīvotāja Baiba Kukite lasīja tekstus popiņu jeb popenieku izloksnē.

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.

      

CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs

6. aprīlī notika Kuldīgas tehnikuma organizētais CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Profesionālo priekšmetu pedagogu profesionālās kompetences pilnveide datorizēto kokapstrādes iekārtu programmu (CNC) jomā”. Seminārs notika attālināti tiešsaistes platformā BigBlueButton. Seminārā piedalījās pedagogi no  Kuldīgas tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības un Viduskurzemes pamatskolas- attīstības centra.  Pedagogiem bija iespēja uzzināt par Alphacam programmatūru CNC darbagaldu programmēšanā, SIA Alphacam pārstāvja Latvijā Aivara Spūļa vadītajā tiešsaistes nodarbībā. Kā arī iepazīties ar Modulārās izglītības organizēšanu attālināto mācību procesā Kuldīgas tehnikumā KTTT kokizstrādājumu nodaļas vadītāja Mārtiņa Mednieka vadībā.

Noslēgumā semināra dalībnieki diskutēja par modulārās izglītības programmas ieviešanas pieredzi savās skolās.

 

 

Profesionālā pilnveides hibrīdseminārs konditorejas jomas pedagogiem

29. un 31.martā notika konditorejas jomas pedagogu profesionālās pilnveides hibrīdseminārs. Semināra pirmajā diena attālināti pedagogi varēja iepazīties ar inovatīviem augļu un krēma pildījumiem maizes un konditorejas izstrādājumiem no PuratosLatvia, kā arī iepazīties ar izsmeļošu vispārizglītojošā priekšmeta (matemātika) un profesionālo moduļu sinerģijas piemēru, ko prezentēja KTTT skolotājas Gita Arājuma un Dace Šimkevica. Semināra otrā diena notika klātienē, Puratos Latvia tehnoloģe Linda Bekmane demonstrēja dažādu inovatīvu produktu pielietošanu konditorejas izstrādājumu izgatavošanā, bet restorāna Bangerts šefpavārs Aigars Sīlis vadīja desertu gatavošanas un noformēšanas meistarklasi.

   

 

      

 

darba kārtība

Profesionālās pilnveides seminārs tūrisma jomas pedagogiem

23.februārī tiešsaistes platformā BigBlueButton norisinājās tūrisma jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Moduļa “Reģionu specifiskā tūrisma piedāvājuma analīze” sinerģija ar Latviešu valodu un literatūru I”, kurā Kuldīgas tehnikuma skolotājas Gunita Meiere un Zanda Šlegelmilha dalījās pieredzē par profesionālā moduļa un vispārizglītojošā mācību priekšmeta sinerģiju, dodot klausītājiem detalizētu informāciju, kā nonākt pie modulī paredzētajiem sasniedzamajiem rezultātiem sadarbojoties savā starpā.

Seminārā piedalījās pedagogi no Ventspils tehnikuma Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma, Daugavpils tirdzniecības profesionālās vidusskolas un Kuldīgas tehnikuma. Noslēgumā ar labās prakses piemēriem dalījās arī citu tehnikumu pedagogi.

tūristi23.02.2022.

Konditori29.,31.03.

CNC06.04.2022.

Restauratori 1.12.2021.

Restaurācijas tehniķa aprobācija12.,14.10.2021.

Konditoru MIP aprobācija30.09.2021.

Tūrisma pakalpojumu konsultants aprobācija 21., 23.09.2021.

Kokapstrādes_CNC aprobācija 12., 14.05.2021.

Tūrisma MIP aprobācija 11.,13.05.2021.

Tūristi 12.04.2021.

VUDS 18.03.2021.

Tehnikumu Metodiskā atbildība valstī

KTTT m.etodiskā virsvadībaCNC