Metodiskais darbs atbilstoši tehnikuma kritērijiem – KTTT

Metodiskais darbs atbilstoši tehnikuma kritērijiem

Seminārs konditorejas jomas pedagogiem

17.aprīlī KTTT  notika profesionālās pilnveides seminārs konditorejas un maizes izgatavošanas jomā, sadarbībā ar Puratos Latvia. Seminārā piedalījās pedagogi no Liepājas Valsts Tehnikuma, Ventspils Tehnikuma, Saldus Tehnikuma, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības Tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības, Jelgavas Amatu vidusskolas, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.
Par Puratos Latvija darbību, piedāvāto produkciju, inovācijām maizes gatavošanā un konditorejā stāstīja Puratos Latvia mārketinga koordinatore Sandra Klepermane, bet maizes cepšanas meistarklasi vadīja Puratos Latvia, tehnoloģe, demonstrētāja Linda Bekmne.  Eksperta viedokli par profesionālajiem meistarības konkursiem pauda un  pedagogus uz diskusiju rosināja konditorejas studijas Airita un kūkas īpašniece Airita Mieze.
Paldies visiem par izzinošo semināru!

Kokizstrādājumu izgatavošanas pedagogu profesionālā pilnveide

Lauku Atbalsta dienesta un Mežu attīstības fonda atbalstītas un finansētas programmas “Kokizstrādājumu izgatavošanas pedagogu profesionālā pilnveide” īstenošana tehnikumā 30. novembrī- 1.decembrī, 2023 sadarbībā ar uzņēmumu AM Furnitūra trīsdesmit pedagogiem no tehnikumiem un vispārējās izglītības skolu dizaina un tehnoloģijas mācības apgūstot vismodernāko plātņu materiālu un furnitūras iestrādes kompetences, kas ir viens no sasniedzamiem mācīšanās rezultātiem kā kokizstrādājumu izgatavošanas programmās, tā dizaina un tehnoloģiju mācībā.

Tūrisma jomas pedagogu profesionālās pilnveides programma

  1. gada 10.augustā Valsts izglītības satura centrs un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums (turpmāk tekstā – KTTT) noslēdza Līgumu. Saskaņā ar Līgumu KTTT apņēmās īstenot šādu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu:

“Darba tirgū aktuālo prasmju ieviešana profesionālās izglītības saturā. Profesionālo izglītības pedagogu praktisko darba prasmju pilnveide tūrisma un viesmīlības nozarē: tūrisma maršruts un mērķgrupas analīze”.

  1. gada 31.augustā tika uzsākta pedagogu uzņemšana dalībai programmā. Pedagogu profesionālās pilnveides programma tika uzsākta 2023. gada 28.septembrī un ilga līdz 2023. gada 29.septembrim. Pilnveides programmā piedalījās 25 tūrisma un viesmīlības nozares pedagogi no 12 profesionālajām mācību iestādēm no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.

Programmas pirmajā dienā dalībnieki devās izbraukumā – mācību praktikumā, kur apskatīja Ziemeļkurzemes dažādus objektus un vietas, lai pārliecinātos, kā vienā ekskursijā iespējams apvienot objektus, kas var interesēt dažādas auditorijas un mērķgrupas – kultūrvēsturisku iepazīšanos ar Ludviga van Bēthovena draugu Kārli Amendu un viņa gaitām Talsu pilsētā, Krišjāņa Valdemāra gaitām Valdemārpilī, lībiešiem un viņu kultūras centru Kolkā, dabas objektiem kā Valdemārpils elku liepu, Slīteres Zilajiem kalniem un Kolkas ragu, industriālā mantojuma objektiem kā Pāces dzirnavām, Šlīteres bāku un Valdgales dzirnavām. Visas dienas garumā gide Inese Roze stāstīja gan faktus no vēstures, gan personu biogrāfijām, gan sniedza ceļa informāciju un rādīja attēlus no vēsturiskām vietām un objektiem.

Programmas otrajā dienā pedagogi klausījās Vidzemes Augstskolas asociētā profesora Dr.geogr. Andra Klepera lekciju par tēmu “Klientu mērķgrupu analīze – jaunākās tendences Latvijā, Eiropā un pasaulē”, kuras laikā dalībnieki varēja izmantot lektora piedāvātos interaktīvos interneta resursus, mobilās aplikācijas, tērzēt ar mākslīgo intelektu, diskutēt savā starpā un kopā ar lektoru. Lektors arī piedāvāja jaunākos paša un kolēģu,  kā arī citu avotu statistikas datus un citu pētījumu rezultātus.

Pēc praktiskās lekcijas programmas dalībnieki braukšus un ar kājām devās apskatīt jaunākās naktsmītnes Kuldīgas, nu jau pilntiesīgas UNESCO Pasaules mantojuma saraksta vietas, pilsētā. Tika apskatīta gan no jauna uzcelta apartamentu naktsmītne “Gothards”, gan atraktīva vieta Alekšupītes krastā, kur par naktsmītni pārveidots malkas šķūnītis, gan “Hotel Sīmanis”, kas izvietots restaurētā senatnīgā ēkā vecpilsētā, gan pašu mazāko namiņu Kuldīgā – brīvdienu apartamentus “i’Dille”. Visas izmitināšanas iestādes Kuldīgā atvērtas pēdējās sezonas laikā un iemantojušas katra savu klientu loku un ir gana pieprasītas un apmeklētas. Apmeklējumu laikā bija tikšanās ar visu naktsmītņu īpašniekiem vai pārvaldniekiem, iespēja uzklausīt viņus un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Programmas dalībniekus pavadīja un papildus informāciju sniedza ilggadēja Kuldīgas gide Inga Trumsiņa.

Apskatot dalībnieku aizpildītās anketas par programmas norisi, redzams, ka viņi augsti vērtē piesaistīto lektoru praktisko pieredzi, zināšanas un darbā izmantotās metodes.

 

 

Informāciju sagatavoja programmas vadītāja

Iveta Roga

Foto: Katrīna Spuleniece – Aišpure

 

 

CNC darbgaldu programmu apguves praktikums

No 8.-10. novembrim SIA Troja uzņēmumos Rīgā un Saulkalnē notika kokizstrādājumu jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Darba tirgū aktuālo prasmju ieviešana profesionālās izglītības saturā. Profesionālās izglītības pedagogu praktisko darba prasmju pilnveide kokizstrādājumu nozarē” seminārs tapa sadarbībā ar Mēbeļu ražotāju asociāciju Latvijā, uzņēmumu SIA “Troja” un Valsts izglītības satura centru.
Seminārā piedalījās pedagogi no Aizkraukles profesionālās vidusskolas, Rēzeknes tehnikums, Ogres Tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums, Jelgavas tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Konditorejas jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs

1. un 2. novembrī Rīgā SIA Airita un kūkas telpās notika Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma organizēts konditorejas jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Darba tirgū aktuālo prasmju ieviešana profesionālās izglītības saturā. Profesionālo izglītības pedagogu praktisko darba prasmju tūrisma nozarē: konditorejas izstrādājumu, krēmu un desertu gatavošana”. Seminārs organizēts ar Valsts izglītības satura centrs atbalstu.
Seminārā piedalījās konditorejas pedagogi no Rīgas tūrisma un radošo industriju tehnikuma, Smiltenes tehnikuma, Liepājas Liepājas Valsts tehnikums, Ventspils tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, Jelgavas Amatu vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums.
Divu dienu seminārā dalībnieki piedalījās praktikumos par tēmām – neona krāsu izmantošana konditorejā, kūku dekorēšana paletes naža tehnikā un kūku skulpturēšana. Ar savu pieredzi konditorejā dalījās konditorejas studijas Airita un kūkas īpašniece Airita Mieze un konditore Irina Tjukova. Bet lekciju par Deserta kartes gatavošanu un Restorānu desertu tendencēm vadīja Latvijas Pavāru kluba prezidente, šefpavāre Svetlana Riškova.

Profesionālās pilnveides seminārs restaurācijas jomas pedagogiem

25.-27. oktobrī notika Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma organizēts profesionālās pilnveides seminārs restaurācijas jomas pedagogiem “Darba tirgū aktuālo prasmju ieviešana profesionālās izglītības saturā. Profesionālo izglītības pedagogu praktisko darba prasmju pilnveide mākslas nozarē: restaurācijas procesi, mīksto mēbeļu restaurācija un atjaunošana”. Seminārā Zaļenieku Restauratoru namā, Rundāles pils muzejā un Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” pedagogi no Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Rīgas Celtniecības koledžas, Latgales Mūzikas un mākslas vidusskols un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums apguva krēslu polsterējuma restaurācijas un metālkalumu restaurācijas pamatus, kā arī praktizējās krāsu zondāžas tehnikā. Semināra dalībnieki restauratoru pavadībā apskatīja restaurētos objektus Rundāles pils muzejā, Rīgas Austrumu prokuratūrā un kinoteātrī “Splendid Palace”.
Seminārs organizēts sadarbībā ar Valsts Valsts izglītības satura centrs.

13. koka skulptūru izgatavošanas plenērs “Koks-veselības spēks”

No 10.-13. maijam Kuldīgas tehnikumā notika koka skulptūru izgatavošanas plenērs “Koks- veselības spēks”. Šī bija ikgadējā plenēra trīspadsmitā reize, kad plenēristi ieradās Kuldīgā un četru dienu laikā no masīvkoka bluķiem izgatavoja sēdmēbeles ar koka skulptūru elementiem. Bija arī dalībnieki, kuri bizvēlējušies gatavot savus izstrādājumus no dēļiem. Šogad plenērā piedalījās 43 dalībnieki no Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas , Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Liepājas tehnikuma, Ogres tehnikuma un Aizkraukles profesionālās vidusskolas, kuri strādāja attālināti. Koka skulptūras, tika dāvinātas Kuldīgas slimnīcai un turpmāk priecēs Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas iemītniekus, tās būs ne tikai skaists papildinājums pansionāta ārējai telpai, bet arī praktiski pielietojamas, kā sēdmēbeles. Kamēr audzēkņi strādāja pie koka skulptūru un mēbeļu izgatavošanas, pedagogi izglītojās profesionālās kompetences pilnveides praktiskās darbības seminārā kokapstrādes nozarē “Ekoloģisu materiālu izmantošana un tēlniecības inovatīvi risinājumi kokapstrādes nozarē”. Seminārā savu redzējumu, pieredzi un zināšanas dalībniekiem klātienē un attālināti nodeva tādi lektori, kā tēlnieks Aigars Bikše, asociācijas “Latvijas mēbeles” prezidents Juris Griķis, AkzoNobel pārstāvis Ēriks Šigiazda un Cross Timber Systems dibinātājs Andris Dlohi. 

Jaunatnes radošais mākslu simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”

2022. gada 12.maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (KTTT) viesojās vairāk nekā 110 skolēnu un skolotāju no 24 izglītības iestādēm, kuri piedalījās jaunatnes radošajā mākslu simpozijā “Sirdsvārdi Latvijai”. Simpozija dalībniekus sveica UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītājas p.i. Alise Oļesika, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, KTTT konventa priekšsēdētājs Artūrs Bukonts un direktore Dace Cine u.c. Simpozija ievadā dalībniekiem bija iespēja noklausīties Liepājas Universitātes docentes Velgas Laugales lekciju “Jaunvārdi latviešu valodas attīstības gaitā”, K.Valdemāra dzimtas pārstāves Kristīnes Voldemāres stāstījumu par tēmu „Krišjāņa Valdemāra devums Ziemeļkurzemes piekrastei”, kā arī Krotes bibliotēkas un senlietu krātuves vadītājas Litas Vēkauses lekciju „Kronvaldu Ata dzimtas līkloči”. Turpinājumā notika jaunlatviešiem – Jura Alunāna 190.jubilejai un Ata Kronvalda 185.jubilejai – veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa noslēguma pasākums. Konkursantus sveica konkursa žūrijas pārstāves Lilita Mačtama, Ligita Mežkalne, Dace Ozoliņa un Alise Oļesika, vēlot neapstāties pie jau sasniegtā. Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam). Konkursā piedalījās 108 skolēni no 27 Latvijas izglītības iestādēm. Kopā konkursam tika iesniegti 49 literārie darbi (faktiski vairāk, jo dzejas nominācijā bija jāiesniedz vismaz 3 dzejoļu kopa), 60 pārspriedumi. Daugavpils, Trikāta, Rencēni, Rīga, Ogre, Cēsis, Priekuļi, Ventspils un Viļāni, Rēzekne, Limbaži un Lutriņi, Skrīveri u.c.– no šīm vietām nāk konkursa darbu autori. Laureātiem noslēguma pasākumā tika dota iespēja uzstāties ar savu darbu lasījumiem, ko viņi arī labprāt izmantoja. Par māksliniecisko noskaņu pasākumā rūpējās tehnikuma ansamblis Līgas Aleksandras Jāvaldes vadībā un kokļu meistars Guntis Niedoliņš. Šī gada konkursa laureāti- literāro darbu nominācijā: Galvenā balva- Ievai Bērziņai (Priekules vidusskola); 1. vieta- Kevinam Rožkalnam (KTTT); 2. vieta- Ievai Gailei (Rīgas Centra humanitārā vidusskola); 3. vieta- Kristiānai Millerei (PIKC “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”). Žūrija nolēma piešķirt veicināšanas balvas-atzinības literāro darbu nominācijā- Rojam Ralfam Bidzānam (Rīgas Katoļu ģimnāzija), Katrīnai Skutelei (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola), Edvardam Jānim Sokolovskim (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Līnai Robežniecei (PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”), Sārai Tīdemanei (PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”), Arkādijam Mihailovam (PIKC “Rīgas Stila un modes tehnikums”). Pārspriedumu nominācijā- Galvenā balva- Sibillai Zubrickai (PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”); 1. vieta- Liandai Lācgalvei (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola); 2. vieta- Ērikam Ralfam Blaubergam (Jaunpiebalgas vidusskola); 3. vieta- Unai Krjučkovskai (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola). Žūrija nolēma piešķirt veicināšanas balvas-atzinības arī pārspriedumu nominācijā- Maritai Vulānei (Viļānu vidusskola), Ellai Lindei (Limbažu vidusskola), Anetei Megijai Vērdiņai (Limbažu vidusskola), Jānim Straumem (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), Lilijai Kalniņai (Rencēnu pamatskola). “Šogad jaunieši guva iedvesmu no jaunlatviešiem – Ata Kronvalda un Jura Alunāna – un izteica vārdos un mākslā mīlestību pret dzimteni, darba tikumu, kā arī atzinību saviem skolotājiem un pārdomāja to, kādām īpašībām būtu jāpiemīt skolotājam. Īpaši ir tas, ka iepriekšminētās vērtības ir aktuālas kā pagātnē, tā arī mūsdienās,” pauda Alise Oļesika. A.Oļesika uzrunāja simpozija dalībniekus, iedvesmoja jauniešus turpināt iet literārās jaunrades ceļu un pasniedza UNESCO LNK simpātiju balvas četriem skolēniem no dažādām Latvijas izglītības iestādēm – Markusam Damulēvičam no Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Kristeram Heidingeram no KTTT, Amandai Ievai Tutānei no PIKC „Ogres tehnikums” un Ralfam Jēkabam Verģim no KTTT. Kuldīgas novada pašvaldības simpātiju balvas ieguva: Signe Svārpstone (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija); Agnese Bētiņa (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola); Sintija Pokšāne (Viļānuvidusskola); Kristiāna Luste (Limbažu vidusskola). VISC simpātiju balva- KTTT audzēknim Kevinam Rožkalnam. Simpozija nobeigumā notika grāmatas „Pro Patria-VIII” atvēršanas svētki. Izdevumā apkopoti rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša 150.jubilejai veltītajam pārspriedumu, literāro darbu konkursam iesniegtie darbi. Simpozija dalībniekus sveica tehnikuma simbols- Arodiņš (viņa lomā iejutās tehnikuma skolotājs Mārtiņš Mednieks). Visus simpozija dalībniekus uzrunāja arī Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, kura ir grāmatas „Pro Patria- VIII”priekšvārda autore. Simpozija dalībnieki Arodiņam deva arī zvērestu: „Turiet savu valodu cieņā un godā un jums labi klāsies virs zemes, jo kas sevi paš negodā, to arī citi negodās.” (Juris Alunāns) Ierosme izdot konkursa darbus grāmatā pieder Rīgas Tehniskās universitātes profesorei Alīdai Zigmundei, kas grāmatas atvēršanas svētkos uzrunāja jaunos autorus un vēlēja viņiem saglabāt dzimtenes mīlestību un radošo dzirksti. Grāmatas „Pro Patria- VIII” izdotas sadarbībā ar Liepājas Universitātes izdevniecības “LiepA” vadītāju Ingu Ronči un tiks dāvinātas visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem. Grāmata veidota kā mācību līdzeklis un izdota 210 eksemplāros par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma līdzekļiem. Paldies visiem simpozija dalībniekiem!

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: skolotāja Iveta Roga.

 

Ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides konference

19.un 21. aprīlī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides konference “Kompetenču pieejas iespējas latviešu valodas un literatūras, un vēstures stundās” latviešu valodas un literatūras, un vēstures skolotājiem, kurā piedalījās 52 pedagogi no 20 Latvijas izglītības iestādēm. Konferences pirmā diena noritēja attālināti tiešsaistes platformā BigBlueButton. Tajā tehnikuma latviešu valodas skolotājas Inese Baumane un Zanda Šlegelmilha dalījās ar savu labās prakses stāstu par latviešu valodas mācīšanu ukraiņu pieaugušajiem. Uzstāšanās laikā Lidija Barnička Ukrainas iedzīvotāja, kura patvērumu no kara šausmām radusi Kuldīgā, demonstrēja mēneša laikā apgūtās latviešu valodas prasmes. Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Dr.hist. Armands Vijups stāstīja par arheoloģiskajiem pētījumiem Popē un Ziemeļkurzemē, un biedrības “Popes muiža” valdes loceklis Roberts Grinbergs iepazīstināja ar Popes muižas kultūrvēsturisko mantojumu. Abas lekcijas bija ieplānotas kā ievads konferences otrajai dienai klātienē. Konferences dalībniekus klātienē sveica tehnikuma direktore Dace Cine un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Konferences sākumā dalībnieki noklausījās divas aktuālas un interesantas izglītojošās lekcijas- SIA “Tilde” Biznesa attīstības direktora lekciju par tēmu “Nākotnes izglītība: IKT un mākslīgais intelekts – izglītības iespējas un riski” un Rīgas Teikas vidusskolas vēstures skolotāja Mag. hist. Valda Klišāna lekciju “Ukrainas konflikts (karš), tā vēsturiskie cēloņi”. Pēc tam konferences dalībnieki devās izzinošā ekspedīcijā, lai iepazītu Popes muižu. Vispirms tehnikuma vēstures skolotāja Gunita Meiere iepazīstināja dalībniekus ar tēmu “Caurviju prasmju attīstīšana, izmantojot ekskursiju kā mācību metodi vēstures un literatūras apguves procesā”. Par Popes muižu un tās ārvidi laiku lokos konferences dalībniekiem pastāstīja Roberts Grinbergs un Popes pamatskolas vēstures skolotāja Anita Krūmiņa. Konferences turpinājumā vēstures skolotāji kopā ar profesoru Armandu Vijupu devās uz Grīžu velna beņķi un Popes pilskalnu, lai lai iepazītos ar arheoloģijas nodarbību izmantošanas iespējām, veidojot padziļinātu izpratni par Latvijas vēsturi. Savukārt latviešu valodas un literatūras skolotājiem rakstniece Laura Vinogradova pastāstīja par tekstu plašajām izmantošanas iespējām latviešu valodas un literatūras stundās, un Latvijas Universitātes Latviešu valodas zinātniskā institūta asistente Anete Ozola referēja par tēmu “Kurzemes lībiskās jeb tāmnieku izloksnes”, bet Popes iedzīvotāja Baiba Kukite lasīja tekstus popiņu jeb popenieku izloksnē.

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.

 

CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs

6. aprīlī notika Kuldīgas tehnikuma organizētais CNC jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Profesionālo priekšmetu pedagogu profesionālās kompetences pilnveide datorizēto kokapstrādes iekārtu programmu (CNC) jomā”. Seminārs notika attālināti tiešsaistes platformā BigBlueButton. Seminārā piedalījās pedagogi no  Kuldīgas tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības un Viduskurzemes pamatskolas- attīstības centra.  Pedagogiem bija iespēja uzzināt par Alphacam programmatūru CNC darbagaldu programmēšanā, SIA Alphacam pārstāvja Latvijā Aivara Spūļa vadītajā tiešsaistes nodarbībā. Kā arī iepazīties ar Modulārās izglītības organizēšanu attālināto mācību procesā Kuldīgas tehnikumā KTTT kokizstrādājumu nodaļas vadītāja Mārtiņa Mednieka vadībā.

Noslēgumā semināra dalībnieki diskutēja par modulārās izglītības programmas ieviešanas pieredzi savās skolās.

 

 

Profesionālā pilnveides hibrīdseminārs konditorejas jomas pedagogiem

29. un 31.martā notika konditorejas jomas pedagogu profesionālās pilnveides hibrīdseminārs. Semināra pirmajā diena attālināti pedagogi varēja iepazīties ar inovatīviem augļu un krēma pildījumiem maizes un konditorejas izstrādājumiem no PuratosLatvia, kā arī iepazīties ar izsmeļošu vispārizglītojošā priekšmeta (matemātika) un profesionālo moduļu sinerģijas piemēru, ko prezentēja KTTT skolotājas Gita Arājuma un Dace Šimkevica. Semināra otrā diena notika klātienē, Puratos Latvia tehnoloģe Linda Bekmane demonstrēja dažādu inovatīvu produktu pielietošanu konditorejas izstrādājumu izgatavošanā, bet restorāna Bangerts šefpavārs Aigars Sīlis vadīja desertu gatavošanas un noformēšanas meistarklasi.

   

 

      

 

darba kārtība

Profesionālās pilnveides seminārs vispārējās izglītības dizaina un tehnoloģiju skolotājiem

16.03. notika vispārējās izglītības dizaina un tehnoloģiju skolotāju profesionālās pilnveides semināra klātienes daļa. Tajā pedagogi no Kuldīgas novada vispārizglītojošajām skolām gatavoja maizi, dažādus svētku ēdienus un veidoja galda klājumu kopā ar tehnikuma pedagogiem Daci Šēnu un Aivaru Varņecki.

Hibrīdsemināra pirmā daļa – attālināti notika 01.03., kad tiešsaistē pedagogiem bija iespēja piedalīties lekcijās par veselīgu uzturu un bērnu uztura paradumiem, maizi, tās veidiem un receptūru izstrādi, kā arī par “jauno pārtiku” un svētku ēdieniem.

Profesionālās pilnveides seminārs tūrisma jomas pedagogiem

23.februārī tiešsaistes platformā BigBlueButton norisinājās tūrisma jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs “Moduļa “Reģionu specifiskā tūrisma piedāvājuma analīze” sinerģija ar Latviešu valodu un literatūru I”, kurā Kuldīgas tehnikuma skolotājas Gunita Meiere un Zanda Šlegelmilha dalījās pieredzē par profesionālā moduļa un vispārizglītojošā mācību priekšmeta sinerģiju, dodot klausītājiem detalizētu informāciju, kā nonākt pie modulī paredzētajiem sasniedzamajiem rezultātiem sadarbojoties savā starpā.

Seminārā piedalījās pedagogi no Ventspils tehnikuma Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma, Daugavpils tirdzniecības profesionālās vidusskolas un Kuldīgas tehnikuma. Noslēgumā ar labās prakses piemēriem dalījās arī citu tehnikumu pedagogi.

tūristi23.02.2022.

Konditori29.,31.03.

CNC06.04.2022.

Restauratori 1.12.2021.

Restaurācijas tehniķa aprobācija12.,14.10.2021.

Konditoru MIP aprobācija30.09.2021.

Tūrisma pakalpojumu konsultants aprobācija 21., 23.09.2021.

Kokapstrādes_CNC aprobācija 12., 14.05.2021.

Tūrisma MIP aprobācija 11.,13.05.2021.

Tūristi 12.04.2021.

VUDS 18.03.2021.

Tehnikumu Metodiskā atbildība valstī

KTTT m.etodiskā virsvadībaCNC