Nordplus projekts NPJR-2019/10226 “Once upon a time” – KTTT

Nordplus projekts NPJR-2019/10226 “Once upon a time”

Laika posmā no 19. novembra līdz 22. novembrim, Nordplus projekta “Once upon a time”, ietvaros PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika Nordplus Junior klašu apmaiņa. Sadarbības partneri ir Võru Tehnikums Igaunijā un Ernesta Galvanauska profesionālā vidusskola Lietuvā. Projekta mērķis ir izzināt Baltijas valstu kultūras, kulināro un koka amatniecības kultūras mantojumu. Pavisam notiks trīs klašu apmaiņas, 2019. gada novembrī Kuldīgā, 2020. gada februārī Klaipēdā, un 2020. gada maijā Võru. Projekta noslēgumā tiks izveidota īsfilma par Baltijas valstu materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu.

Klašu apmaiņas ietvaros Kuldīgā, tika apmeklēts – Kuldīgas novada muzejs, audēju darbnīca – Kuldīgas vecajā rātsnamā, Kuldīgas Novada Dome, kur projekta dalībniekus sveica Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, Kuldīgas Adatu tornis, Vētru muzejs Jūrkalnē, kur dalībnieki aplūkoja jūras ekspozīciju un uzzināja par tās izveidošanu, un vēsturi, kā arī Alsungas novada Tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrs , kur viesi iepazinās ar Suitu kultūras mantojumu.

PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma virtuves laboratorijās jaunieši un skolotāji piedalījās dažādās meistarklasēs – sēja sieru, gatavoja desas, cepa pīrādziņus un sklandraušus. Skolas kokapstrādes darbnīcā dalībnieki gatavoja koka servēšanas dēlīšus.

Arī Alsungā – Spēlmaņu krogā, viesi piedalījās ēdiena gatavošanas meistarklasēs, gatavojot sklandraušus un klimpas.

Projekta noslēgumā dalībnieki piedalījās sadraudzības vakarā ar nacionālajām dziesmām, dejām un spēlēm.