Restaurācijas audzēkņu mācību ekskursija uz Aizputi – KTTT

Restaurācijas audzēkņu mācību ekskursija uz Aizputi

15.novembrī kvalifikācijas RESTAURĀCIJAS TEHNIĶIS audzēkņi  kopā ar skolotājām Inesi Ozoliņu un Astrīdu Zeili devās mācību ekskursijā uz Aizputi . Ekskursija sākās ar industriālā mantojuma –tūrisma objekta ŪDENSTORNIS apskati. Pēc tam ekskursija turpinājās mākslinieku   rezidenču centrā “Serde” , kas ir  viens no spilgtākajiem ēku atdzimšanas paraugiem Latvijā – bijušais grausts kļuvis par radošuma mājvietu un mājīgi asprātīgas būvkultūras piemēru. “Serdē” mākslinieces, gides , “Serdes” vadītājas Signes Pucenas vadībā audzēkņi iepazinās ar arhitektūras autentiskajām detaļām ēku fasādē, būvelementiem, griestu sākotnējo krāsojumu, interjera elementiem.

200 gadus vecajā Amalienburgas muižā bija unikāla iespēja redzēt oriģinālo tapešu fragmentus , sienu un griestu gleznojumus.

Aizputes Novadpētniecības muzeja pētnieka un mākslas eksperta Andra Vasiļevska vadībā audzēkņi iepazinās ar jaunās katoļu baznīcas mūsdienu moderno interjera apdari. Vecajā katoļu baznīcā apskatījām katoļu sakrālo mantojumu – senos   tērpus un tekstīlijas .

Pa ceļam uz muzeju bija iespēja pa atslēgas caurumu  ieskatīties “pasaulē mazākajā mākslas galerijā “ – (10×10) . Galeriju veidojusi biedrība “Linmeijers” kopā ar arhitektu Ivaru Šmitu

Aizputes Novadpētniecības muzejā audzēkņi   iepazinās ar restaurācijas pasēm  un apskatīja restaurētos priekšmetus – Aizputes pilsētas rātes naudas lādi no 18.gadsimta, mazbērnu ratiņus  no 1910.gada un gleznu, ko gleznojusi kāda cīravniece  izsūtījuma gaitās Omskas apgabalā  Sibīrijā.