Tehnikuma audzēkņi piedalās Jaunsardzes nometnē – KTTT

Tehnikuma audzēkņi piedalās Jaunsardzes nometnē

No 11. līdz 14. martam tehnikuma audzēkņi Artūrs Puriņš, Elans Kairis, Alvis Rītiņš, Liene Vīķe, Ričards Romāns, Karīna Meire un Rolands Freibergs kopā ar jauniešiem no citām izglītības iestādēm piedalījās Jaunsardzes un informācijas centra 1.novada nodaļas 3.līmeņa jaunsargu nometnē, kas notika Skrundas vidusskolā.

Četru dienu laikā jaunsargi uzlaboja savas prasmes pirmajā palīdzībā, topogrāfijā, ierindas mācībā un LKI, apguva sakaru procedūras pamatiemaņas, veica FIZO testus, orientējās Skrundas mežos un veica praktisko šaušanu.

Tika pārbaudītas zināšanas tādos topogrāfijas elementos kā koordinātu nolasīšana kartē, attālumu noteikšana starp objektiem pēc kartes u.c. Tāpat jaunsargi kārtoja WHT jeb ieroču testu. Jaunieši instruktoru pavadībā Skrundas militārajā poligonā pārbaudīja precizitāti granātas mešanā, kā arī veica praktisko šaušanu ar mazkalibra ieroci G-36. Tika padomāts arī par jauniešu fizisko sagatavotību – jau austot pirmajai gaismai, jaunieši kopīgi veica rīta rosmi. Orientējoties apvidū komandās pa divi, jaunieši veica aptuveni 6 km garu trasi. Tika apgūti vairāki lauka kaujas iemaņu elementi, piemēram, pārvietošanās, izmantojot manevru “uguns un kustība” un roku signālu došana un izpildīšana. Savukārt, taktisko pārvietošanos un mērķu norādīšanu apvidū jaunsargi apguva sev neierastā veidā – ar “laser tag” spēles palīdzību.

Jaunsargi tika sadalīti četros vados, tādējādi veicinot savstarpējo sadarbību, kā arī attīstot līderības prasmes vadu un nodaļu komandieru vidū. Nometnē neizpalika arī bez jaunsargu sagatavotajām prezentācijām un ballītes. Saņemot apliecības par dalību nometnē, jaunsargi atzina, ka nometnē pavadītais laiks bijis patiešām noderīgs un bagātīgs ar dažādām aktivitātēm.

Informāciju sagatavoja JIC 1.NN vecākā referente Imandra Švēde-Grīnberga sadarbībā ar skolotāju Zandu Šlegelmilhu.