Tehnikumā notiek metodiskais seminārs skolotājiem – KTTT

Tehnikumā notiek metodiskais seminārs skolotājiem

29.jūnijā tehnikumā, ievērojot sanitāro protokolu prasības, notika ikgadējais klātienes profesionālās kompetences pilnveides seminārs latviešu valodas un literatūras skolotājiem, un vēstures skolotājiem, kurā piedalījās 47 pedagogi no 21 Latvijas izglītības iestādes. Semināra dalībniekus sveica tehnikuma direktore Dace Cine.

Semināra dalībnieki semināra 1.daļā noklausījās divas aktuālas un interesantas izglītojošās lekcijas- Dr. sc. comp. Andreja Vasiļjeva, SIA “Tilde” valdes priekšsēdētāja, lekciju par tēmu “Nākotnes izglītība: IKT un mākslīgais intelekts – izglītības iespējas un riski” un Dr. hist. Andra Levāna, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesora, lekciju “Vācu kultūra Latvijā un Baltijā kā daļa no latviešu identitātes: starp mītiem un ideoloģiju”. Abu saistošo tematu interpretāciju dēļ nākamajā tehnikuma organizētajā seminārā ieplānots abu lekciju turpinājums.

Semināra 2.daļā semināra dalībnieki devas izzinošā ekspedīcijā pa brīvu cilvēku takām, lai iepazītu senās Kursas zemi Bandavu, it īpaši Embūtes kultūrvēsturisko mantojumu. Embūtē pedagogi Embūtes tūrisma informācijas centra gides Ingūnas Ziemeles vadībā iepazinās ar teikas par kuršu virsaiti Induli un vācu bruņinieku vadoņa meitu Āriju norises vietām un J.Janševska romāna “Bandavā” darbību.

Semināra noslēgumā semināra dalībnieki apmeklēja Piena muižu Sieksātē un tikās kuršu ķoniņu pēcteci Lieni Peniķi, kura pastāstīja par Peniķu dzimtu.

TVSkrunda sižets par semināru šeit: https://www.youtube.com/watch?v=ktHUZ8x7OvA 

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Iveta Roga un Gunita Meiere.