Autotransporta un loģistikas nodaļa – KTTT

Autotransporta un loģistikas nodaļa

Sākusies profesionālās kvalifikācijas eksāmenu sesija.

Šodien, 17.jūnijā, pirmie uz eksāmena starta līnijas stājušies 31.A grupas kvalifikācijas AUTOMEHĀNIĶIS audzēkņi. 10 jaunieši kārto profesionālo starpeksāmenu kvalifikācijā AUTOATSLĒDZNIEKS.

Karjeras pasākums automehāniķiem

22.maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā ar autotransporta nodaļas audzēkņiem tikās Toyota Gazoo Racing world rally team Takamoto Katsutas ekipāžas galvenais mehāniķis Mārtiņš Zūlis.
Audzēkņi uzzināja par automehāniķu karjeras iespējām pasaules līmeņa sporta ekipāžā.
Paldies par aizraujošo stāstu!

Loģistikas nodaļas mācību ekskursija

2024.gada 23.aprīlī Loģistikas nodaļas 1.-4.kursa audzēkņi bija ekskursijā uz Liepāju, kur apmeklēja Liepājas ostu un Liepājas tramvaju. Ostas apmeklējuma laikā jauniešiem bija iespēja uzzināt ne tikai par ostas, bet par visas Liepājas speciālās ekonomiskās zonas darbību.  Liepājas tramvajā jaunieši uzzināja par tramvaja attīstības vēsturi Liepājā, par pilsētas infrastruktūru un par tramvaja kā transporta lomu un nozīmi kā arī priekšrocībām jebkuras pilsētas satiksmes organizēšanā.

“Kandavas kauss automehāniķiem 2024”

18. un 19. aprīlī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā norisinājās jauno automehāniķu profesionālais konkurss “Kandavas kauss automehāniķiem 2024”. Divu dienu laikā, pildot dažādus teorētiskus un praktiskus uzdevumus, audzēkņu komandas no 14 dažādām Latvijas skolām sacentās savā starpā, pierādot savu meistarību. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu konkursā pārstāvēja 2. kursa 8.grupas audzēkņi Kristers Sproģis un Artūrs Zeltiņš.

Apsveicam jauniešus ar godam izcīnīto 4.vietu!

Loģistikas un uzņēmējdarbības nedēļa Tehnikumā

No 11. līdz 13.martam Kuldīgas Tehnikumā norisinājās loģistikas un uzņēmējdarbības nedēļas pasākumi.
11.martā pasākumu kopums tika atklāts ar skolotājas Vijas Zariņas sagatavoto Ģeogrāfijas viktorīnu par Latvijas pilsētām.
SIA Vecvagari M struktūrvienības vadītājs Arvis Tone, iepazīstināja jauniešus ar loģistikas procesu daudzveidību un specifiku mežistrādē un transporta pakalpojumu jomā.
Pirmā kursa audzēkņi sagatavoja un veica ekspres ielu interviju par tēmu – Vai jūs zināt, kas ir loģistika, savus sagatavotos jautājumus uzdodot Kuldīgas iedzīvotājiem.
12.martā visi loģistikas audzēkņi piedalījās 4.kursa kvalifikācijas prakses aizstāvēšanā, kur aktīvi piedaloties ieguva pieredzi savam turpmākajam mācību procesam.
Pēcpusdienā jauniešiem bija iespēja, vieslekcijā “Kuldīgas uzņēmēju veiksmes stāsti”, tikties ar uzņēmējdarbības un loģistikas studenti Danielu Krivišu. Sarunas laikā iepazīties un uzzināt par studiju iespējām augstskolā, par studenta ikdienu, izaicinājumiem, prakses iespējām gan Latvijā, gan ārzemēs. Pēc pasākuma jaunieši atzina, ka tieši šis stāsts viņus ir iedvesmojis visvairāk. Par savu pieredzi uzņēmējdarbībā gan Latvijā, gan ārpus Latvijas jauniešus iepazīstināja Kuldīgas uzņēmēja Aija Pušilova. Vieslekciju noslēdza Kuldīgas Digitālo inovāciju centra vadītājs Artis Gustovskis, kurš audzēkņus mudināja mācīties, studēt, vienmēr izzināt kaut ko jaunu, aktīvi sekot līdzi mūsdienu mainīgajai pasaulei.
Noslēguma dienā jaunieši piedalījās skolotājas Daiga Latereres sagatavotajās aktivitātes, kurās iejutās uzņēmuma dibinātāja lomā, pārbaudīja savas zināšanas darba drošībā un aizsardzībā un noslēgumā dalījās iespaidos un iegūtajā šajās trīs dienās. Audzēkņi prezentēja savas idejas, vēlmes un redzējumu nākamajai Uzņēmējdarbības un loģistikas nedēļai.
Paldies loģistikas audzēkņiem par aktīvu un atsaucīgu darbošanos!
Paldies visiem skolotājiem un viesiem par interesantajiem pasākumiem!

YOUNG CAR MECHANIC pusfināls

23.februārī Rīgā, Ķīpsalā, izstādes SKOLA 2024 ietvaros notika INTER CARS organizēta konkursa YOUNG CAR MECHANIC pusfināls. No Kuldīgas tehnikuma konkursā piedalījās 8.grupas 3.kursa audzēkņi Artūrs Zeltiņš, Kristers Sproģis, Mārtiņš Aļijevs un Kristers Juris Pūkainis. Jauniešus pavadīja un līdzi juta skolotāja Astrīda Zeile.

SkillsLatvi 2024 – Kravu pārvadājumi

22.februārī Liepājas Valsts tehnikumā aizvadīts jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia2024 pusfināls prasmju konkursā “KRAVU PĀRVADĀJUMI”. Kuldīgas Tehnikumu godam pārstāvēja 3.kursa loģistikas speciālists Uģis Jēkabsons un ieguva iespēju piedalīties konkursa finālā, kas norisināsies Rīgā no 8. līdz 11. maijam.

Uģi konkursam sagatavoja skolotājas Iveta Roga, Ilona Varņecka un Inga Karlberga.

Loģistikas darbinieki viesojas Kuldīgas Latvijas Investīcīju un attīstības aģentūrā (LIAA)

Loģistikas darbinieki, 2.kurss, 19.grupa 24.oktobrī viesojās Kuldīgas LIAA Iepazinās ar LIAA darbību, uzzināja, kuri Kuldīgas uzņēmumi ar LIAA atbalstu ir izveidojuši savu biznesu un apskatīja arī dažu uzņēmēju saražoto produkciju. Turpmāk ar Kuldīgas LIAA informatīvu atbalstu plānojam apmeklēt Kuldīgas uzņēmējus.

 

No 2.-13. maijam I, II un III kursa Loģistikas darbinieku grupas audzēkņi devās apmeklēt un iepazīties ar vairāku Kuldīgas uzņēmumu saimniecisko darbību un loģistikas procesiem uzņēmumā.
Audzēkņi viesojās Latvijas pastā, kur iepazinās ar pasta šķirotavas darbu, uzzināja kā tiek plānota un piegādāta Latvijas pasta Eksprespasta sūtījumi. Apmeklējot viesnīcu “Virkas muiža” iepazina netipiskas un neikdienišķas loģistikas darbības kā servisa un apkalpojošā loģistika viesnīcu biznesā. Alus darītavā “Duna Brewery” iepazinās ar ražošanas un etiķešu tapšanas procesu, kā arī ar produkta virzīšanas tirgū metodēm. Viesojoties būvmateriālu veikalā “Kurši”, jaunieši varēja vērot kravas pieņemšanas un izkraušanas procesu. Veikala vadītāja informēja jauniešus par prakses un darba iespējam uzņēmumā, par tālākizglītības iespējām un nepieciešamību, ja ir vēlme savu darba karjeru saistīt ar loģistikas procesiem uzņēmējdarbībā.
Liels paldies Kuldīgas uzņēmējiem par atsaucību un ieinteresētību!

32.grupas audzēkne, topošā automehāniķe Marija prakses vietā, servisā “Mūsa motors”, Rīgā.

32. grupas audzēkņi – Elvis Lībietis un Jānis Toms Siliņš Telšos, Lietuvā, projekta Starptautiska prakse veiksmīgai karjerai, Nr. 2020-1-LV01-KA116-077174 ietvaros, četras nedēļas praktiski mācās sadarbības skolā VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras.

7.grupa, 3. kursa topošie automehāniķi praktiski darbojas autotransporta darbnīcā.

       

32. grupas audzēkņi un skolotājs Andris Ābols devās mācību komandējumā uz kravu pārvadājumu uzņēmumu Delta LV Saldū. Audzēkņi iepazinās ar uzņēmuma darbību un prakses iespējām.