Tūrisma viesnīcu un skaistumkopšanas nodaļa – KTTT

Tūrisma viesnīcu un skaistumkopšanas nodaļa

Tūrisma jomas pedagogu metodiskā sanāksme

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas 2023.gada 4.septembra rīkojumā Nr.1-2e/23/281 noteikto, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums aicināja uz tiešsaistes metodiskās darba grupas sanāksmi profesionālo skolu pārstāvjus, kā metodiskajā virsvadībā esošā skola izglītības programmā Tūrisma pakalpojumi 2024.gada 24.aprīlī, lai vienotos par sasniedzamo rezultātu pārbaudes darbiem  moduļos: Tūrisma uzņēmuma darbības pamatprincipi, Reģionu specifiskā tūrisma piedāvājuma analīze, Tūrisma informācijas apstrāde, Klientu mērķgrupu analīze profesionālai kvalifikācijai Tūrisma pakalpojumu konsultants.

Uzaicināti: Ventspils tehnikums, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, kurus pārstāvēja Inga Freiberga (RTRIT), Andris Babris (RTRIT), Kristīne Veinberga (RTRIT), Anda Rezgale (RTRIT), Alberts Kozlovs (Ventspils tehnikums), Gunita Meiere (KTTT), Iveta Roga (KTTT), Anete Puriņa (KTTT), Katrīna Spuleniece-Aišpure (KTTT) un Līga Muceniece (KTTT).

 

Sanāksmē vienojās, ka visi piekrīt jau izstrādātajiem pārbaudes darbiem, ko piedāvā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotāji un gaida no sadarbības skolām konkrētu moduļu skolotāju kontaktus līdz 7.maijam tālāko sasniedzamo rezultātu pārbaudījumu izstrādē.

 

Tūrisma pakalpojumu konsultantu mācību ekskursija

18. aprīlī, topošie tūrisma pakalpojumu konsultanti, 1. kursa 15.a grupas audzēkņi un skolotāja Gunita Meiere, devās mācību ekskursijā pa maršrutu: Kuldīga-Koknese-Jēkabpils-Preiļi-Aglona-Rēzekne.
Ekskursijas mērķis bija teorētiski un praktiski apgūt profesionālās zināšanas, prasmes un kompetences par Latgales tūrisma reģionu.
Ekskursiju veidoja paši jaunieši, kā arī paši to vadīja ar nelielu skolotājas palīdzību. No Kuldīgas pilsētas laukuma līdz pat pēdējam apskates objektam-Kristakrūga skatu tornim, jaunieši paši iejutās gida lomā un pilnveidoja prasmes ekskursijas vadīšanā, un guva pieredzi iziet no izmaiņām ekskursijas maršrutā. Jauniešiem tika dota iespēja piedalīties Kokneses TIC meistarklasēs, kā arī 15.a grupas audzēkņi Aglonas bazilikas un Preiļu muižas kompleksa un parka izzināšanā guva redzējumu kā profesionāli gidi vada ekskursiju.
Kopumā ekskursijā jaunieši apskatīja apskates objektus kā:
1. Kokneses TIC
2. Kokneses parku
3. Kokneses pilsdrupas
4. Likteņdārzu
5. Strūves parku
6. Promenādi
7. Sv. Gara pareizticīgo baznīcu
8. Vecpilsētas laukumu
9. Preiļu muižas kompleksu
10. Preiļu muižas parku un aleju
11. Aglonas baziliku
12. Kristus Karaļa kalnu
13. Vēstniecību “GORS”
14. Zeimuļs
15. Rēzeknes pilskalnu
16. Zaļo sinagogu
17. Kristakrūga skatu torni
Lai arī maršruts bija ļoti garš, jaunieši ļoti novērtēja ekskursiju gan kā iespēju prasmju pilnveidošanā, gan kā iespēju apskatīt un uzzināt ko jaunu un kā iespēju saliedēties ar grupas biedriem.

15.b.grupa, dekoratīvā dvieļu locīšana, modulis – Telpu un vides sagatavošana viesu uzņemšanai.

15.b grupas mācību pārgājiens uz Kuldīgas viesnīcām

22.novembrī 15.b grupa 1.kursa, viesu uzņemšanas dienesta speciālisti devās mācību pārgājienā, lai iepazīstos ar topošajiem darba devējiem un darba vietām viesnīcās Hotel Sīmanis un Hotel Gothards Kuldīgā.

Paldies viesnīcu saimniekiem par laipno uzņemšanu!

16.a grupas mācību ekskursija uz Ventspili

Š.g.31.oktobrī tūrisma pakalpojumu konsultantu specialitātes 2.kursa 16.a grupas audzēknes kopā ar skolotāju I.Rogu apmeklēja Ventspili, lai pārliecinātos, vai visi tūrisma objekti ir pieejami tūrisma sezonas pēdējā dienā.

Brauciens sākās ar vizīti viesu namā „Ventaskrasti”, kur audzēknes laipni sagaidīja viesu nama īpašniece Lienīte Dzirniece, izrādot istabas un tuvāko apkārtni, kā arī izstāstot par prakses iespējām un atbildot uz audzēkņu jautājumiem.

Ventspils sagaidīja ar lietu un stipru vēju. Pirmais plānotais objekts bija  46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis. Neskatoties uz to, ka audzēknes sarakstē bija noskaidrojušas, ka tornis pieejams apmeklētājiem, tas bija slēgts un apmeklējams tikai no ārpuses. Pirmā vilšanās.

Pēc tam tika apmeklēts brīvdabas muzejs, kur bija pieejamas tikai āra ekspozīcijas, jo muzeja ēka tiek rekonstruēta. Otrā vilšanās.

Dienvidu mols sagaidīja ar stipru lietu un vēju, bet varonīgi tika izstaigāti kuģi „Grots” un „Azova”, kā arī pats mols un skatu tornis pie tā.

No Ventspils ordeņa pils tika gaidīts vairāk, jo nedarbojās neviena no interaktīvajām vietnēm, kas pils apmeklējumu padarītu saistošāku. Trešā vilšanās.

Un pēdējā, ceturtā vilšanās – neskatoties uz Ventspils Informācijas centra darbinieces sniegtajiem padomiem, kuģītis „Hercogs Jēkabs” nekursēja.

Secinājums – tūrisma sezonas noslēgumā vairs nav pieejami daži no izreklamētajiem tūrisma pakalpojumiem.

Informāciju sagatavoja skolotāja Iveta Roga

30.oktobrī topošās viesu uzņemšanas speciālistes 16b grupa, 2. kurss devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai apmeklētu Grand Poet hotel, Pieczvaigžņu viesnīcu Hotel Kempinski un AC Hotel by Marriott Riga.
Savā darba vietā – AC Hotel by Marriott Riga sastapām arī viesu uzņemšanas dienesta speciālistu 4.kursa audzēkni Kristapu Bergu.
1.kurss 17.b grupa viesu uzņemšanas dienesta speciālistes iepazīstas ar Kuldīgas viesnīcu piedāvājumu, šoreiz hotel Sīmanis.
Topošās SPA speciālistes pilnveido iemaņas klasiskās muguras masāžas veikšanā.
2. un 3. kursa topošie tūrisma pakalpojumu konsultanti devās izbraucienā ar velosipēdiem, kopā ar skolotāju Zani Lasi, lai gūtu praktiskās iemaņas un iepazītos ar Īvandes pagasta tūrisma objektiem. Izbrauciena maršruts: Kuldīga – Īvandes dzirnavezera taka – Īvandes ūdensdzirnavas – Īvandes Evaņģēliski luteriskā baznīca – Īvandes muiža – BARAKA TAG (lāzertags) – Kuldīga.
3. kurss 25. grupa topošie viesu uzņemšanas dienesta speciālisti mācās darbu viesnīcas recepcijā.
1. kurss 17b grupa topošās viesu uzņemšanas dienesta speciālistes apgūst istabeņu darba praktiskās iemaņas tehnikuma mācību viesnīcā.
25. grupa topošās viesu uzņemšanas dienesta speciālistes sagaida dalībniekus tūrisma konferencē “Modernais pilsēttūrisms”.
26. un 27. grupas audzēkņi Kristaps Bergs un Marks Turks ir čakli pastrādājuši, izveidojot mācību rokasgrāmatu viesnīcu pārvaldības sistēmai Ericsoft.
  
25. martā Kuldīgas mākslas namā notika Starptautiskās maģistra programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” studentu rīkotais seminārs par tūrisma attīstību Kuldīgā.
Diskusijā kopā ar tūrisma speciālistiem, uzņēmējiem un pašvaldību, piedalījās arī KTTT skolotāja Inga Trumsiņa un  4. kursa studente – topošā tūrisma pakalpojumu konsultante Samanta Brūdere. Semināra mērķis – aktīvais ideju forums par jaunas tūrisma vīzijas un ideju attīstīšanu Kuldīgā.
 
Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti 17b grupa, 1 kurss
       
22. februārī Kuldīgas tehnikuma 4. kursa 16. grupas audzēknes – topošās tūrisma pakalpojumu konsultantes, devās mācību ekskursijā, lai pilnveidotu maršrutēšanas prasmes un iepazītos ar Dienvidrietumkurzemes ievērojamākajiem kultūrvēsturiskajiem, un dabas objektiem.
Maršruts: Kuldīga-Jūrkalne-Pāvilosta-Liepāja-Bernāti-Pūsēnu kāpa.

 

Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti parūpējušies, lai tehnikuma vestibils būtu krāšņi izrotāts.

       

 

1.kursa audzēkņi no 17a un 17b grupas mācību stundas ietvaros apmeklēja viesnīcu Jēkaba sēta. Skolotāja Inga Trumsiņa

8. un 9. februārī 2. kursa 27. grupas audzēknis Kristaps Bergs piedalījās SkillsLatvia 2022 prasmju konkursa “Viesu uzņemšana” pusfinālā un izcīnīja iespēju piedalīties konkursa finālā.

Audzēkni konkursam sagatavoja skolotāja Inga Trumsiņa

Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti iemēģina roku floristikā – gatavo dekorus.

17a un 17b grupa 1.kurss.

Praktiskā nodarbība Vides un telpas sakārtošana viesu uzņemšanai

23.grupas Konferenču tūrisma ieskaites prezentācija

4. kursa 23. grupa mācību stundas ietvaros, dodas pastaigā pa Kuldīgu un testē tehnoloģijas tūrismā – audiogidus.