Metodiskais seminārs latviešu valodas skolotājiem – KTTT

Metodiskais seminārs latviešu valodas skolotājiem

24. augustā tehnikuma skolotāja Z.Šlegelmilha piedalījās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma organizētajā izbraukuma metodiskajā seminārā Talsu un Tukuma novadā latviešu valodas un literatūras skolotājiem. Seminārā piedalījās skolotāji no Liepājas Jūrniecības koledžas, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma,Rīgas Valsts tehnikuma, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālāsstruktūrvienības, Ventspils Tehnikuma, PIKC Rīgas Stila un modes tehnikuma, Rīgas Tehniskā koledžas, Jelgavas 4.vidusskolas, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, privātā pamatskolas “Gaismas tilts 97”, Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes profesore Alīda Zigmunde.

Pašā rīta agrumā tika apmeklēts Salmu muzejs, kurā salmu darinājumu autore K.Rītiņā pastāstīja gan par to, kā radusies ideja veidot Salmu muzeju, gan par radošajām meistarklasēm un nākotnes iecerēm.

Semināra dalībnieki devas nelielā ekskursijā pa Tukuma vēsturisko centru, apmeklējot Katrīnas laukumu, skulptūru “Tukuma Katrīna”, Brīvības laukumu un ēku, uz kuras brandbūra  ir savdabīgs vides objekts – Imanta Ziedoņa dzejolis „Tukums”.

Pēc tam  Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” skolotāji piedalījās Tukuma muzeja direktores Agritas Ozolas vadītajā nodarbībā par vēstulēm uz bērza tāss, kuras laikā iepazīstināja klātesošos ar grāmatu “Sibīrijas tapušas vēstules uz bērza tāss” un muzeja ekspozīciju “Vēstules nākamībai”.

Brizulē skolotāji appmeklēja pirmā Latvijas ārlietu ministra Z.A.Meierovica bojāejas vietu. Semināra turpinājumā dalībnieki viesojās Pastariņa muzejā, kurā ar rakstnieka E. Birznieka-Upīša dzīves gājumu, daiļradi  un metodēm daiļdarbu iesaistīšanā literatūras un latviešu valodas apguves procesā iepazīstināja muzeja vadītāja Sanita Ratniece, iesaistot skolotājus dažādās interaktīvās spēlēs.

Semināra ietvaros dalībnieki aplūkoja Zentenes muižu un viesojās Lielzeltiņu observatorijā, kurā noklausījās Sergeja Kļimanska lekciju “Īsais kurss astronomijā” un ar teleskopu pētīja Sauli un 1,5 km tālumā augošo ozolu.

Semināra turpinājumā dalībnieki iepazina Laucienes un Laidzes pagasta ievērojamākos tūrisma objektus- Brīvnieku graudberzi, Nurmuižas  evaņģēliski luterisko baznīcu, V.Baņģiera dienliliju dārzu “Mierkalni” un vīna darītavu “Vējkalnietis, Talsu Mācītājmuižu un komponista L. van Bēthovena drauga, Talsu luterāņu draudzes mācītāja, vijolnieka, K.F.Amendas kapavietu.

Semināra noslēgumā skolotāji devās uz Ārlavu, lai tiktos ar meistaru Igurdu Baņķi viņa amatnieku sētā “Kauliņi”, izstaigātu Labirintu, izbrauktu ar bānīti “Ronis”, nobaudītu saimnieces gatavoto pupiņu zupu un dalītos pedagoģiskajā pieredzē un iepazīstinātu ar labās prakses piemēriem.

Seminārs noslēdzās ar ekskursiju pa Valdemārpili kopā ar I.Baņķi, kurš pastāstīja par Sasmakas ezeru un Samakas Elku liepu, par savām nākotnes iecerēm saistībā Valdemāra namu un tajā esošo jaunlatvieša Krišjāņa Valdemāra piemiņas istabu, kā arī ēkas sienā atrasto kapsulu ar vēstures liecībām. 

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.