Tūrisma, viesnīcu un skaistumkopšanas nodaļa – KTTT

Tūrisma, viesnīcu un skaistumkopšanas nodaļa

Tūrisma jomas pedagogu profesionālās pilnveides seminārs
28. un 29. septembrī notika Kuldīgas Tehnikuma organizēts pedagogu profesionālās pilnveides seminārs Darba tirgū aktuālo prasmju ieviešana profesionālās izglītības saturā”“Profesionālās izglītības pedagogu praktisko darba prasmju pilnveide tūrisma un viesmīlības nozarē”, seminārs rīkots sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Vidzemes augstskolu.
Divu dienu seminārā piedalījās tūrisma un viesmīlības jomas pedagogi no dažādām profesionālās izglītības iestādēm. Semināra-praktikuma pirmā diena noritēja izbraukumā pa Ziemeļkurzemes dabas objektiem, unikālām kultūrvēsturiskajām vietām, lībiešu ciemiem un industriālā mantojuma pieminekļiem. Bet otrā diena noritēja Kuldīgā, kur lekciju “Klientu mērķgrupu analīze – jaunākās tendences Latvijā, Eiropā un pasaulē” vadīja Vidzemes augstskolas asociētais profesors Andris Klepers un ar jaunākajām un netradicionālākajām nakšņošanas iespējām Kuldīgas vecpilsētā iepazīstināja gide Inga Trumsiņa.

24.grupas mācību ekskursija uz Igauniju

No 2023.gada 14. un 15 jūnijā 24. grupa 4.kurss Tūrisma pakalpojumu konsultanti devās mācību ekskursijā uz Igauniju ( Sāremā – Tallina ), kuru paši plānoja un vadīja, strādājot ar radiogidiem. Pirmajā dienā Sāremā salā tika apskatīta Serves bāka, Kuresāres pils, Pangas klintis, Karjas baznīca un Kaali meteorīta krāteris. Otrajā dienā tika apskatīta Valjalas baznīca, Maasi pilsdrupas, Keilas ūdenskritums un skaistā Tallinas vecpilsēta.

Audzēkņus sagatavoja un mācību ekskursijā pavadīja skolotāja Gunita Meiere.

16.a grupas mācību ekskursija

23. maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma 16.a grupas 1.kursa topošās tūrisma pakalpojumu konsultantes, devās mācību ekskursijā – eksāmenā pa Zemgali. Audzēknes apmeklēja Dobeles P.Upīša muzeju un Ceriņu dārzu, kurš bija pašā plaukumā un priecēja ar reibinošu smaržu. Tika apmēklēta arī Jelgava ar ievērojamākajiem tūrisma galamērķiem. Īpaši saviļņojoši bija pašām vadīt ekskursiju pa Rundāles pili un pils dārzu. Apmeklēta tika arī Bauskas pils un Mežotnes muiža.
Diena bija piedzīvojumiem un atziņām bagāta. Meitenes sagatavoja skolotāja Gunita Meiere

16.b.grupa I kurss Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti praktiski darbojas

17.b.grupas mācību ekskursija

26. aprīlī 17.b grupa 2.kurs viesu uzņemšanas dienesta speciālisti devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai apmeklētu 5 zvaigžņu viesnīcu Grande Hotel Kempinski un 4 zvaigžņu viesnīcu AC Meriot hotel, lun iepazītos ar viesnīcu darbību.

Panākumi konkursā “Biznesa Kanvu izaicinājums”

19., 20., aprīlī Liepājas Valsts tehnikumā notika konkurss “Biznesa Kanvu izaicinājums”, kurā piedalījās 1. kursa Tūrisma pakalpojumu izglītības programmas audzēknes Elna Evelīna Eimane un Megija Buka. Konkursa ietvaros dalībniekiem jauktu komandu sastāvā bija jāpaveic īpašs konkursa uzdevums – jāizdomā un jāprezentē resurss uz kura pamata tiks veidots jauns produkts.
Sirsnīgi sveicam Megiju Buku, kas kopā ar komandas biedrēm Saniju un Sintiju ieguva godpilno pirmo vietu.
Lieliski startēja arī audzēkne Elna Evelīna Eimane.
Paldies skolotājai Zanei Lasei, kas meitenes sagatavoja konkursam.

1.kursa Viesu uzņemšanas dienesta speciālistu mācību ekskursija

19. aprīlī, 1. kursa 16b. grupas, topošās viesu uzņemšanas dienesta speciālistes kopā ar skolotāju Aneti Puriņu devās iepazīt viesmīlības un tūrisma piedāvājumu Kurzemē – Jūrkalnē, Pāvilostā un Liepājā.
Mācību komandējuma laikā tika apmeklēta Pilsberģu viesnīca, Kepmings Sīļi, viesu nams “Imantas”, Vēju paradīze Pāvilostā, viesnīca “Amrita” Liepājā, Ziemeļu forti un brīvdabas estrāde Jūrkalnē.

1. kurss 16.b. grupa Telpu un vides sagatavošana viesu uzņemšanai

 

27.grupa apgūst Front office

16b un 17b Telpas un vides sagatavošana viesu uzņemšanai

Izcili sasniegumi AEHT konkursā Itālijā

Sveicam Artūru Pelčeru ar iegūto bronzas medaļu nominācijā Tūrisma galamērķis, un Kristapu Bergu ar iegūto zelta medaļu nominācijā Viesu uzņemšana!
Pateicamies skolotājām  Zanei Lasei un Ingai Trumsiņai par audzēkņu izcilo sagatavošanu!

Topošie SPA speciālisti, 29.grupa  gatavojas Valsts kvalifikācijas eksāmenam, 20.oktobrī

Jauno profesionāļu konkurss SPA jomā

2022.gada 12. oktobrī KTTT topošās SPA speciālistes Elīna Žagare un Linda Līdaka piedalījās Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia nominācijā “Skaistumkopšana”, kas norisinājās Jēkabpils agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā.

Audzēknes konkursā ieguva 3.vietu. Paldies skolotājai Elīnai Gailei par audzēkņu sagatavošanu konkursam.

Jauno profesionāļu konkurss viesmīlības jomā

2022.gada 28. septembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā notika Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia2022 Viesnīcu pakalpojumu nominācijas konkurss. Kuldīgas tehnikumu pārstāvēja  viesnīcu pakalpojumu 3.kursa 27. grupas  audzēkne Aiva Līvija Gūtmane. Viņu konkursam sagatavoja skolotāja Inga Trumsiņa.

Dalībnieki darba uzdevumā veica pilnu numura uzkopšanu, sākot ar gultu klāšanu, istabas uzkopšanu, vannas istabas un tualetes telpas uzkopšanu, beidzot ar virtuves zonas uzkopšanu numuros viesu uzturēšanās laikā, kā arī pēc viesu aizbraukšanas.

1.kurss 17.b grupa viesu uzņemšanas dienesta speciālistes iepazīstas ar Kuldīgas viesnīcu piedāvājumu, šoreiz hotel Sīmanis.
Topošās SPA speciālistes pilnveido iemaņas klasiskās muguras masāžas veikšanā.
2. un 3. kursa topošie tūrisma pakalpojumu konsultanti devās izbraucienā ar velosipēdiem, kopā ar skolotāju Zani Lasi, lai gūtu praktiskās iemaņas un iepazītos ar Īvandes pagasta tūrisma objektiem. Izbrauciena maršruts: Kuldīga – Īvandes dzirnavezera taka – Īvandes ūdensdzirnavas – Īvandes Evaņģēliski luteriskā baznīca – Īvandes muiža – BARAKA TAG (lāzertags) – Kuldīga.
3. kurss 25. grupa topošie viesu uzņemšanas dienesta speciālisti mācās darbu viesnīcas recepcijā.
1. kurss 17b grupa topošās viesu uzņemšanas dienesta speciālistes apgūst istabeņu darba praktiskās iemaņas tehnikuma mācību viesnīcā.
25. grupa topošās viesu uzņemšanas dienesta speciālistes sagaida dalībniekus tūrisma konferencē “Modernais pilsēttūrisms”.
26. un 27. grupas audzēkņi Kristaps Bergs un Marks Turks ir čakli pastrādājuši, izveidojot mācību rokasgrāmatu viesnīcu pārvaldības sistēmai Ericsoft.
  
25. martā Kuldīgas mākslas namā notika Starptautiskās maģistra programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” studentu rīkotais seminārs par tūrisma attīstību Kuldīgā.
Diskusijā kopā ar tūrisma speciālistiem, uzņēmējiem un pašvaldību, piedalījās arī KTTT skolotāja Inga Trumsiņa un  4. kursa studente – topošā tūrisma pakalpojumu konsultante Samanta Brūdere. Semināra mērķis – aktīvais ideju forums par jaunas tūrisma vīzijas un ideju attīstīšanu Kuldīgā.
 
Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti 17b grupa, 1 kurss
       
22. februārī Kuldīgas tehnikuma 4. kursa 16. grupas audzēknes – topošās tūrisma pakalpojumu konsultantes, devās mācību ekskursijā, lai pilnveidotu maršrutēšanas prasmes un iepazītos ar Dienvidrietumkurzemes ievērojamākajiem kultūrvēsturiskajiem, un dabas objektiem.
Maršruts: Kuldīga-Jūrkalne-Pāvilosta-Liepāja-Bernāti-Pūsēnu kāpa.

 

Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti parūpējušies, lai tehnikuma vestibils būtu krāšņi izrotāts.

       

 

1.kursa audzēkņi no 17a un 17b grupas mācību stundas ietvaros apmeklēja viesnīcu Jēkaba sēta. Skolotāja Inga Trumsiņa

8. un 9. februārī 2. kursa 27. grupas audzēknis Kristaps Bergs piedalījās SkillsLatvia 2022 prasmju konkursa “Viesu uzņemšana” pusfinālā un izcīnīja iespēju piedalīties konkursa finālā.

Audzēkni konkursam sagatavoja skolotāja Inga Trumsiņa

Viesu uzņemšanas dienesta speciālisti iemēģina roku floristikā – gatavo dekorus.

17a un 17b grupa 1.kurss.

Praktiskā nodarbība Vides un telpas sakārtošana viesu uzņemšanai

23.grupas Konferenču tūrisma ieskaites prezentācija

4. kursa 23. grupa mācību stundas ietvaros, dodas pastaigā pa Kuldīgu un testē tehnoloģijas tūrismā – audiogidus.