8 jaunieši no Telšu un Mažeiķu skolas (Lietuvā) apguva profesionālās iemaņas Kuldīgas autoservisos – KTTT

8 jaunieši no Telšu un Mažeiķu skolas (Lietuvā) apguva profesionālās iemaņas Kuldīgas autoservisos

Ar PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma atbalstu, no 9 līdz 28 septembrim, 8 jaunieši no Telšu reģionālais profesionālās apmācības centra un Mažeiķu politehniskās skolas (Lietuvā) apguva praktiskās iemaņas Kuldīgas autoservisos – SIA Autoballe, SIA Gros Auto, SIA Merano un SIA „M.D.T. Transports“. Jauniešiem tika uzticēti dažādi pienākumi, sākot no dažādiem pamatdarbiem, līdz sarežģītājiem uzdevumiem un pat standarta automašīnas sagatavošana autokrosam.

Šī projekta mērķis ir uzlabot studentu profesionālās spējas prakses laikā ārzemēs, tādā veidā paaugstinot profesionālās apmācības kvalitāti un nodrošinot lielākas nodarbinātības iespējas topošajiem absolventiem.

Studenti bija pārsteigti par Kuldīgas pilsētas un tās apkārtnes vēsturi. Viņi atzīmē, ka ir īpaši apmierināti ar darba devējiem. Lai arī bija jūtama valodas barjera, darba devēju pozitīvā attieksme, palīdzība, sirsnīgā komunikācija bija tas ļāva šo praksi īstenot veiksmīgi. Daži no jauniešiem ieguva pirmo pieredzi, strādājot autoservisā. Jaunieši, kas darbu autoservisā bija jau veikuši, iemācījās strādāt ar jaunu aprīkojumu. Kādam jaunietim vislielākais izaicinājums bija tas, ka darba devējs jauniešiem uzticēja remontēt viņu personīgo automašīnu. Jaunieši bija ļoti apmierināti ar saviem kolēģiem, kuri pastāvīgi konsultēja, mācīja un atbalstīja. Visi ir ieguvuši pieredzi automehāniķa specialitātē, prakse bijusi ļoti noderīga.