Galdniecības, mēbeļu dizaina un restaurācijas nodaļa – KTTT

Galdniecības, mēbeļu dizaina un restaurācijas nodaļa

Konkurss Krēsls 2024

Šogad konkursā Krēsls 2024 Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi tajā piedalījās 3 nominācijās – galdnieks, būvgaldnieks un CNC.
Apsveicam audzēkņus ar panākumiem!
Lindai Siliņai nominācijā Būvgaldnieks 3 vieta.,
Artūram Lūsim nominācijā CNC 3.vieta
un Jānim Kristapam Zviedrim nominācijā Galdnieks 4.vieta.

Restaurācijas tehniķu mācību pārgājiens uz Kuldīgas Pils dzirnavām un Tiesas namu

28.maijā , kvalifikācijas RESTAURĀCIJAS TEHNIĶIS audzēkņi mācību programmas ietvaros apmeklēja PILS DZIRNAVAS un TIESU NAMU, lai iepazītos ar kultūrvēsturisko objektu saglabātības esošo situāciju un kā tiek risinātas kultūras mantojuma problēmas.

Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas administrācijas vizīte Kuldīgā

12. martā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā viesojās ciemiņi no Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, direktore un viņas vietnieces, lai apspriestu kvalifikācijas Restaurācijas tehniķis metodiskos jautājumus.
Bija prieks satikties un dalīties pieredzē!

Restaurācijas tehniķi apmeklē muzeja atvērto krājumu

6.decembrī kvalifikācijas RESTAURĀCIJAS TEHNIĶIS audzēkņi devās uz muzeja krājumiem Kuldīgā, Dzirnavu ielā 5, lai nepiespiestā atmosfērā izpētītu un iepazītu jauno atvērtā krājuma ekspozīciju, muzeja bagātīgās kolekcijas un daudzveidīgo priekšmetu stāstus, kā arī uzzinātu, kas un kādēļ atrodams muzeja krājumā.

Mēbeļu galdnieku un būvgaldnieku 1.kursa mācību ekskursija

21. novembrī 1.kursa mēbeļu galdnieki un būvizstrādājumu galdnieki 5.a un 5.b grupas devās mācību ekskursijā, lai apmeklētu saimniecību Valtri, kura nodarbojas ar koksnes pārstrādi un galdniecību SIA Laimdotas.
Mācību ekskursijas mērķis bija – vispārizglītojošā mācību priekšmeta – Dabaszinības ( bioloģija) un profesionālā moduļa Kokrūpniecības nozares uzņēmuma pamatprocesi caurviju kompetenču pilnveide.
Audzēkņi iepazina mežu, meža izstrādi un koksnes pārstrādes procesus un kokizstrādājumu nozares uzņēmumu darba organizāciju.

Restaurācijas audzēkņu mācību ekskursija uz Aizputi

15.novembrī kvalifikācijas RESTAURĀCIJAS TEHNIĶIS audzēkņi  kopā ar skolotājām Inesi Ozoliņu un Astrīdu Zeili devās mācību ekskursijā uz Aizputi . Ekskursija sākās ar industriālā mantojuma –tūrisma objekta ŪDENSTORNIS apskati. Pēc tam ekskursija turpinājās mākslinieku   rezidenču centrā “Serde” , kas ir  viens no spilgtākajiem ēku atdzimšanas paraugiem Latvijā – bijušais grausts kļuvis par radošuma mājvietu un mājīgi asprātīgas būvkultūras piemēru. “Serdē” mākslinieces, gides , “Serdes” vadītājas Signes Pucenas vadībā audzēkņi iepazinās ar arhitektūras autentiskajām detaļām ēku fasādē, būvelementiem, griestu sākotnējo krāsojumu, interjera elementiem.

200 gadus vecajā Amalienburgas muižā bija unikāla iespēja redzēt oriģinālo tapešu fragmentus , sienu un griestu gleznojumus.

Aizputes Novadpētniecības muzeja pētnieka un mākslas eksperta Andra Vasiļevska vadībā audzēkņi iepazinās ar jaunās katoļu baznīcas mūsdienu moderno interjera apdari. Vecajā katoļu baznīcā apskatījām katoļu sakrālo mantojumu – senos   tērpus un tekstīlijas .

Pa ceļam uz muzeju bija iespēja pa atslēgas caurumu  ieskatīties “pasaulē mazākajā mākslas galerijā “ – (10×10) . Galeriju veidojusi biedrība “Linmeijers” kopā ar arhitektu Ivaru Šmitu

Aizputes Novadpētniecības muzejā audzēkņi   iepazinās ar restaurācijas pasēm  un apskatīja restaurētos priekšmetus – Aizputes pilsētas rātes naudas lādi no 18.gadsimta, mazbērnu ratiņus  no 1910.gada un gleznu, ko gleznojusi kāda cīravniece  izsūtījuma gaitās Omskas apgabalā  Sibīrijā.

10.-13. maijā Kuldīgas tehnikumā norisinājās ikgadējais koktēlniecības plenērs “Koks – veselības spēks”. Plenēra darbi tika dāvināti Kuldīgas slimnīcas Ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas apkārtnes iekārtošanai.

             

 

26. aprīlī 3. un 4. kursa topošie mēbeļu dizaina speciālisti devās ekskursijā uz Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūtu un Dizaina fabriku, kā arī smēlās idejas IKEA skandināvu dizaina sortimentā.

          

1.kurss, 2a grupa stila mēbeļu modelētāji veidošanas nodarbībās pie skolotāja Igurda Banķa.

 

21.februārī 1. kurss, 22. grupa prezentēja paveikto darbu modulī “Individuāla koka izstrādājumu izgatavošana”.

     

31. janvārī 4. kurss 6 grupa mēbeļu dizaina speciālisti aizstāvēja eksāmena darbu kompozīcijā pie skolotājas Elitas Asnes. Audzēkņi prezentēja darbus, kas tapuši strādājot kompozīcijas, zīmēšanas un gleznošanas nodarbībās un nonākot no idejas līdz mēbelei.

1.kursa restaurācijas tehniķi zīmēšanas nodarbībās pie skolotājas Elitas Asnes.

   

 

2.kursa stila mēbeļu modelētāju kursa darbu aizstāvēšana

  

3.kursa kursa mēbeļu dizaina speciālistu kursa darbs – plauktu izgatavošana.

2.kursa restauratori gatavojas aizstāvēt savus diplomdarbus – restaurētas tehnikuma galvenās ēkas senās durvis.

 

Galdnieku plenērs 2021, “Gaisma bērniem”