A.Mediņai 2.vieta konkursa SkillsLatvia’ 2018 pusfinālā – KTTT

A.Mediņai 2.vieta konkursa SkillsLatvia’ 2018 pusfinālā

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2018 pusfinālā viesmīļa profesijā otro vietu izcīnīja tehnikuma audzēkne Ance Mediņa, savukārt starp jaunajiem pavāriem Ilzei Rudzikai- 8.vieta. Abas audzēknes konkursam sagatavoja skolotāja Dace Šēna! Lepojamies ar audzēkņu panākumiem!

Konkursu no 25. līdz 26. janvārim organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Pirmo sešu vietu ieguvēji pusfināla konkursā katrā profesijā ieguva tiesības piedalīties nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2018, kas notiks Rīgā no 24. līdz 27. aprīlim.

“Jauno censoņu sniegums ar katru gadu kļūst labāks, un tas var mainīt šīs nozares attīstību. Tomēr papildu uzmanība prasmju uzlabošanai būtu jāpievērš vīna pasniegšanai un tādām klasiskām lietām kā galda un servanta klāšana, kā arī viesu apkalpošana,” atzīst viesmīļu konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja, Cup&Cino tīkla vadītāja Inese Vīcupa.

Jaunajiem pavāriem konkursā bija jāpagatavo 4 porcijas auksto uzkodu, izmantojot Baltijas reņģes, 4 porcijas pamatēdiena no 2 dažādos siltumapstrādes veidos pagatavotas vistas krūtiņas, kā arī deserts, kur izmantots saldais krējums un nezināmais produkts, kas bija šokolāde. Viesmīļiem savukārt bija jādemonstrē profesijas pamatprasmes galda klāšanā un viesu apkalpošanā, piemēram, ēdienu un dzērienu pasniegšanā, vistas porcionēšanā, augļu flambēšanā, kokteiļu un kafijas gatavošanā, demonstrējot augstu viesu apkalpošanas kultūru.

Konkursantus vērtēja komisija, kuras sastāvā darbojās atzīti savas jomas speciālisti, un pavāru konkursam vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs bija šefpavārs Raimonds Zommers (restorāns Entresol), savukārt viesmīļu konkursam – Inese Vīcupa (Cup&Cino tīkls).
Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu VIAA rīkoja, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, motivētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus profesionāli pilnveidoties un novērtētu audzēkņu prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā.

Konkurss notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Izmantots VIAA arhīva materiāls un foto.