Apkopoti projekta Pulchra aptaujas anketu rezultāti – KTTT

Apkopoti projekta Pulchra aptaujas anketu rezultāti

Projekta Pulchra ietvaros darba grupas sastādīja aptaujas anketas, lai noskaidrotu vai pēc jauniešu viedokļa Kuldīga ir veselīga, radoša un iekļaujoša pilsēta. Anketu aizpildīja 42 Kuldīgas tehnikuma audzēkņi. Atšķirīgi jautājumi tika uzdoti kuldīdzniekiem un audzēkņiem, kas nāk no citām vietām.

No aptaujas dalībniekiem mazliet vairāk kā puse ( 59.9% ) bija kuldīdznieki, bet pārējie – audzēkņi no citām teritorijām.

Kuldīdznieki: 

94.1% aptaujāto atzīst, ka dod priekšroku bezmaksas aktivitātēm. Savukārt 76,5% aptaujāto kuldīdznieku priekšroku dod iekštelpu aktivitātēm.

Aptaujāto Kuldīgā dzīvojošo jauniešu hobiji ir – mūzika, zīmēšana, sports, dejošana, grāmatu lasīšana, teātra māksla, skaistumkopšana, fotografēšana, auto.

Apmeklētākās atpūtas vietas Kuldīgā – Ventas Rumba, Jauniešu māja, pastaigas pa Kuldīgu, Rimi Stender’s pica, kafeinīca Marmelāde, pastaigu taka, Virkas futbola laukums.

    Aktīvās atpūtas vietas Kuldīgā – ģimnāzijas sporta laukums, pamatskolas sporta laukums, Pārventas sporta laukums, Stadions, skate parks, Taka gar Ventu, pie Ventas Rmbas ir laukumiņš volejbolam un skeitparks, Diezgan maz piemērotas, sporta zālē, Ventas rumba, Kuldīgas Kolkas rags, Mārtiņsala, Kuldīgas jauniešu māja, pastaiga pa pilsētu.

47.1% aptaujāto kuldīdznieku uzskata, ka Kuldīgā nav pietiekoši vietu, kur pavadīt brīvo laiku.

76,5% uzskata, ka pandēmija ir ietekmējusi viņu brīvā laika pavadīšanas ieradumus.

56.3% aptaujāto pārsvarā ēd mājās.

70.6% jauniešu atzīst, ka neizmanto pieejamos āra trenažierus.

11.8% min, ka ir izmantojuši psihologa pakalpojumus.

47.1% atzīmē, ka jūtās cienīts Kuldīgā.

52.9% jauniešu uzskata, ka Kuldīgas iedzīvotāji ir ļoti atsaucīgi.

25% Kuldīgas jauniešu uzskata, ka Kuldīgā droši un brīvi nevar justies dažādu vecumu, tautību, interešu ( reliģiskās, politiskās), piederības cilvēki.

Jaunieši, kuru dzīvesvieta nav Kuldīga:

Brīvā laika nodarbes – Nodarbojos ar sportu, lasu grāmatas, zīmēju, pavadu laiku ar ģimeni, gatavoju, Lasu, Ar pulciņiem, iešanu pastaigās, skatoties filmas, lasot anekdotes, Dejošana, Futbolu, Ar spēlītēm un basketbolu, eju ara ar draugiem, Pastaigājos, Strādāju, Zīmēšana, lasīšana, sportošana, Lasu grāmatas, pastaigām svaigā gaisā, Lasu informāciju internetā, staigājos, Nav aizraušanās, Guļu, Jāšanas sports, Staigāju pa pilsētu, Pastaigas, izbraucieni, Staigāšanu, retos gadījumos skriešanu, ielu vingrošana, Filmas skatos, mācos, Rokdarbi, Zīmēšana, karaoke, Pievelkos pie stieņa

88% jauniešu dod priekšroku bezmaksas aktivitātēm. Un 72% āra aktivitātēm.

Jauniešu hobiji – mūzika (62,5%), zīmēšana (25%), sporta (58.3), dejošana (12.5%), grāmatu lasīšana ( 41.7%), pūšu stabuli ( 4.2%).

Kura ir apmeklētākā Kuldīgas atpūtas vieta tev, tavu draugu vidū?

  • Ventas Rumba, estrāde, Hesburger un Stender’s pica, Kuldīgas parks, Liepājas iela, Pils parks, skola, Centra skolas manēža, skolas parks, īsti nezinu, ķieģeļu parks, īsti nav, veikali.

Kādas vietas zini, kur ir iespēja atpūsties aktīvi?

  • Jauniešu māja, Sporta zāle, Jebkur laukā, Parki, Jauniešu centrs, Bērnu laukums, nezinu, taka gar Ventu, Pie ezera, bibliotēka, Nezinu tādas, Sporta laukums, Manēža, trenažieru zāle, Parki, manēža, pastaigas takas, Nemācēšu teikt, Estrāde, sporta laukums, sporta manēža, Jebkur ārā.

64% aptaujāto audzēkņu uzskata, ka Kuldīgā nav pietiekoši vietu, kur pavadīt brīvo laiku.

76% uzskata, ka pandēmija ir ietekmējusi viņu brīvā laika pavadīšanas ieradumus.

Tikai 12% aptaujāto tehnikuma audzēkņu, kas nedzīvo Kuldīgā ir iesaistījušies Kuldīgas jauniešu mājas piedāvātajās aktivitātēs.

Tikai 16% šīs aptaujas grupas jauniešu saka, ka Kuldīgas iedzīvotāji ir atsaucīgi, bet 64%,  atzīmē atbildi – neesmu sastapis/usi.

84% uzskata, ka Kuldīga pārsvarā ir droša pilsēta.

73.9% uzskata, ka Kuldīgā droši un pieņemti var justies dažādu vecumu, tautību, uzskata, dzīvesveida cilvēki, bet 13% uzskata, ka tomēr nē.

Šie aptaujas anketu rezultāti tiks izmantoti, lai veidotu interaktīvu karti, kurā būs atzīmētas vietas, kurās Kuldīgā var pavadīt laiku veselīgi un radoši.