E. Birznieka-Upīša 150. jubilejai veltītais konkurss noslēdzies – KTTT

E. Birznieka-Upīša 150. jubilejai veltītais konkurss noslēdzies

 2021.gada 6.aprīlī apritēja 150 gadu, kopš dzimis latviešu rakstnieks, tulkotājs, izdevējs un bibliotekārs Ernests Birznieks-Upītis, par kuru dzejniece Māra Zālīte ir teikusi: „Neviens šodienas un kur nu vēl rītdienas rakstnieks nevar uzrakstīt to, ko savulaik Birznieks-Upītis. Šāda pieredze vairs nav pieejama. Tā ir klasikas zelta fondā.” 14.maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā bija iecerēts rīkot dzejnieka E.Birznieka-Upīša jubilejai veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa noslēguma pasākumu, bet pulcēšanās ierobežojumu dēļ konkursa noslēguma  klātienes pasākums tiek pārcelts uz šī gada septembri. Informācija par pasākumu sekos vēlāk, bet rezultāti tiek izziņoti tehnikuma mājaslapā un Facebook kontā.

Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam). Konkursā piedalījās 119 skolēni no 41 Latvijas izglītības iestādes. Kopā konkursam tika iesniegti 62 literārie darbi (faktiski vairāk, jo dzejas nominācijā bija jāiesniedz vismaz 3 dzejoļu kopa), 59 pārspriedumi. Jaunsilava, Brocēni,  Trikāta, Preiļi, Rīga, Ogre, Jēkabpils un Priekule, Ventspils, Viļāni, Mārupe, Rēzekne, Limbaži, Ropaži,  Cīrava, Skrīveri, Kuldīga u.c.– no šīm vietām nāk konkursa darbu autori.
Konkursa rezultāti literāro darbu kategorijā:
Galvenā balva- Loreta Meikšāne (Jēkabpils 3. vidusskola)
1.vieta- Madara Klūģe (PIKC “Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums”)
2.vieta- Laura Grigule  (Preiļu 2. vidusskola)
3.vieta- Māra Kārkliņa (PIKC “Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums”)
Atzinības- Katrīna Paula Jukna (A. Upīša Skrīveru vidusskola), Ranta Aleksandra Solnceva un Agnese Bērzkalne (PIKC “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”), Jegors Stepaņans (Rīgas 74. vidusskola), Kristiāna Purlica (PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”), Dana Katrīna Znotinaite (Priekules vidusskola), Kārlis Ķempelis (PIKC “Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums”)
Konkursa rezultāti pārspriedumu kategorijā:
Galvenā balva- Jolanta Kārkliņa (Ropažu novada vidusskola)
1.vieta- Jans Alens Berševics (PIKC “Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums”)
2.vieta- Laima Gavare (Rīgas Katoļu ģimnāzija)
3.vieta- Sāra Tīdemane (PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”)
Atzinības- Markuss Prauliņš un  Anete Meijere (PIKC „Ogres Valsts tehnikums”)
Simpātiju balvas konkursantiem septembra pasākumā pasniegs Kuldīgas novada pašvaldība, tās iegūs Līga Sičevska (PIKC “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”), Marta Liepiņa (PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”), Emīlija Grunte ( V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola) un Guntis Gross (PIKC “Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums”). Pastariņa muzejs savu simpātiju balvu nolēmis piešķirt Viktorijai Samuilovai (Viļānu vidusskola). UNESCO LNK savas simpātiju balvas šogad piešķirs Viktorijai Samuilovai, Annai Nikolai Pavasarei (Mārupes Valsts ģimnāzija), Mārai Kārkliņai.

SVEICAM VISUS LAUREĀTUS!
Konkursa darbus izvērtēja žūrijas komisija:
Mārīte Milzere – filoloģijas maģistre, mācību grāmatu autore,
Dace Ozoliņa – VISC Mentoringa un efektīvas pārvaldības struktūrvienības vadītāja,

Alise Oļesika – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāja,
Ligita Mežkalne- Kuldīgas 2.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, 
Lilita Mačtama – Kuldīgas novada Izglītības nodaļas speciāliste,
Sanita Ratniece- Pastariņa muzeja vadītāja.

Konkursu organizēja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada pašvaldību un Pastariņa muzeju. 
Paldies visiem konkursa dalībniekiem, viņu literārajiem konsultantiem – skolotājiem, žūrijai!
Uz tikšanos rudenī konkursa noslēguma pasākumā, uz kuru konkursa dalībnieki un viņu skolotāji tiks uzaicināti personīgi!
Informāciju sagatavoja konkursa koordinatore Zanda Šlegelmilha.