E. Birznieka-Upīša 150.jubiljeai  veltītā konkursa 1.kārta noslēgusies – KTTT

E. Birznieka-Upīša 150.jubiljeai  veltītā konkursa 1.kārta noslēgusies

  1. gada 6.aprīlī apritēs 150 gadu, kopš dzimis latviešu rakstnieks, tulkotājs, izdevējs un bibliotekārs Ernests Birznieks-Upītis, par kuru dzejniece Māra Zālīte ir teikusi: „Neviens šodienas un kur nu vēl rītdienas rakstnieks nevar uzrakstīt to, ko savulaik Birznieks-Upītis. Šāda pieredze vairs nav pieejama. Tā ir klasikas zelta fondā.”28.februārī tehnikumā noslēdzās E.Birznieka-Upīša jubilejai veltītā konkursa 1.kārta. Tajātika izvērtēti tehnikuma audzēkņu iesniegtie oriģināldarbi un izziņoti laureāti, kuru darbi tiks iesniegti 2. kārtai – valsts konkursam. Konkursā vērtēšanai tika iesniegti 52 darbi – gan prozas teksti, gan dzejoļi, gan pārspriedumi. Visvairāk audzēkņu ir izvēlējušies savam literārajam darbam tēmu “Man vēl jādodas pasaulē, jāiekaro sev patstāvība”, savukārt pārspriedumam- “Dzimtenei ir tāds neizprotams milzu spēks, kas mūs velk  atpakaļ i sapņos, i nomodā”.

Konkursa darbus izvērtēja žūrija- skolotājas Edīte Gīme un Agra Kalniņa.

Konkursa laureāti:
1) literāro darbu nominācijā:
1.vieta – Kārlim Ķempelim (7.grupa),
2.vieta- Lanai Vecmanei (14.grupa),
3.vieta- Renātei Romanovskai (15.grupa) un Santai Šeiniņai (24.grupa).
Atzinības-  Evitai Gailei, Jānim Artim Simsonam (abi 4.grupa), Kristīnei Paeglei (5.grupa), Klāvam Stebulim (7.grupa), Lindai Vorobjovai (15.grupa), Maijai Kanneniecei (14.grupa).

2) pārspriedumu nominācijā:
1.vieta-Ivetai Asnei (16.grupa) un Guntim Grosam (21.grupa),
2.vieta – Lanai Vecmanei (14.grupa),
3.vieta- Janam Alenam Berševicam (21.grupa) un  Danielai Freibergai (16.grupa).
Atzinības- Ralfam Prikņam, Emīlam Smukkalnam (abi 6.grupa), Kristapam Bergam (27.grupa), Megijai Ločmelei (21.grupa), Ralfam Jēkabam Verģim (12.grupa), Zandai Bogdanovai (27.grupa), Zitai Gucanei (16.grupa).

Ieskatam konkursā rindas no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma 3.kursa audzēkņa Gunta Grosa konkursa pārsprieduma:  “Šobrīd nevienam nav viegli: mācības notiek attālināti, slēgtas sporta bāzes, noteikta komandantstunda, bet domāju, ka tās ir tikai nelielas un pārejošas grūtības, kas cilvēkus mobilizē. Katrā ziņā jāpiekrīt latviešu tautas teicienam, ka „grūtības cilvēku norūda”. Esmu sapratis, ka šo laiku var izmantot arī citādi, tāpēc paralēli mācībām tehnikumā arī strādāju. Lai gan darbs nav viegls, tas, ka vari nopelnīt pats savu naudu, sniedz patstāvības un brīvības sajūtu. Gandarījums ir  apgūt prasmes, kuras sākumā šķita sarežģītas un ļoti grūtas, izturēt pārbaudes laiku un pierādīt, ka es varu.” Lai mums pietiek visiem spēka, sirdsmiera un pacietības šajā trauksmainajā pārmaiņu laikā!

Paldies par atsaucību visiem konkursa dalībniekiem un žūrijai! Veiksmi valsts konkursā, kurš noslēgsies 14. maijā!

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.