Jauno mantotāju skola: pilsētplānošana – KTTT

Jauno mantotāju skola: pilsētplānošana

25. janvārī tehnikuma audzēknes Kintija Liepiņa, Megija Valkovska, Juta Beitāne un Katrīna Spēkaine piedalījās Jauno mantotāju skolas trešajā nodarbībā par pilsētplānošanu, kuras laikā tās dalībniekiem bija iespēja iepazīt pilsētplānotāja darbu kā teorētiski, tā praktiski, modelējot pilsētas attīstības scenārijus.

Lai gūtu plašāku ieskatu pilsētplānotāja darbā, dalībnieki tikās ar Rīgas vēsturiskā centra pilsētplānotāju Aigaru Kušķi, kurš vēstīja par pilsētplānotāja ikdienas darbu un atbildēja uz jautājumiem.

Nodarbības otrajā daļā norisinājās divu grupu darbs, kura laikā kopīgi tika izspēlēta pilsētplānošanas spēle pilsētas attīstības scenāriju modelēšanā ar mērķi izprast, kā lēmumi, ko pieņem pilsētplānošanā, ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti, privāto un publisko telpu.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas iniciatīva “Jauno mantotāju skola” tiek īstenota 2018./2019. mācību gadā, iesaistot tajā vidusskolas vecuma jauniešus un viņu skolotājus no UNESCO Asociētajām skolām. Iniciatīvas dalībnieki tiekas reizi mēnesī izglītojošās tematiskās nodarbībās, lai saistošā veidā iepazīstos ar UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra vērtībām, parādot, kā dažādos veidos iespējams iesaistīties kultūras mantojuma saglabāšanā un veicināšanā. Nodarbību cikla ietvaros iespējams klausīties arhitektu un nozares profesionāļu lekcijas un pieredzes stāstus par kultūras mantojuma mūsdienīgu saglabāšanu un izcelšanu, arhitektūru, dizainu, pilsētplānošanas procesiem, kā arī doties ekskursijās, pašiem restaurēt vēsturisku ēku koka detaļas, veidot mākslas instalācijas pilsētvidē u.c.
Nodarbība tapusi sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu un Valsts kultūrkapitāla fondu.

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha sadarbībā ar UNESCO LNK komunikācijas konsultanti
Kitiju Balcari.