Rakstniekam K.Skalbem veltītais konkurss noslēdzies – KTTT

Rakstniekam K.Skalbem veltītais konkurss noslēdzies

  1. maijā Mārtiņsalā, Kuldīgā, tika godināti un apbalvoti rakstnieka Kārļa Skalbes 140.jubilejai veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa dalībnieki un viņu skolotāji. Konkursantus klātienē sveica UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, kā arī konkursa žūrijas pārstāvji Lilita Mačtama, Sarmīte Pulste un Dace Ozoliņa.

Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam). Konkursā piedalījās 143 skolēni no 32 Latvijas izglītības iest”adēm. Kopā konkursam tika iesniegti 72 literārie darbi (faktiski vairāk, jo dzejas nominācijā bija jāiesniedz vismaz 3 dzejoļu kopa), 71 pārspriedums. Rīga, Ogre, Liepāja, Priekule un Priekuļi, Ventspile un Viļāni, Mārupe, Iecava, Rēzekne, Limbaži un Lutriņi, Olaine, Bulduri, Nereta u.c..– no šīm vietām nāk konkursa darbu autori. Laureātiem noslēguma pasākumā tika dota iespēja uzstāties ar savu darbu lasījumiem, ko viņi arī labprāt izmantoja. Par māksliniecisko noskaņu pasākumā rūpējās saksafonistu grupa Līgas Aleksandras Jāvaldes vadībā un dejotāja Sindija Sabīne Poga.

Konkursa rezultāti literāro darbu kategorijā:
Galveno balvu “EZĪŠA KAUSU” ieguva Madara Apsīte (Mārupes vidusskola),
1.vietu- Kristīne Grīnberga (V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola),
2.vietu- Anželika Riško (Priekules vidusskola),
3.vietu- Everita Everte (PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums).

Atzinības ieguva Edgars Žeikars un Linda Seržane (PIKC Rīgas Tehniskā koledža), Uģis Būdenieks (Kuldīgas Centra vidusskola), Lāsma Villerte (PIKC Liepājas Valsts tehnikums), Līva Briede, Luīze Gulbe, Elīna Ruņģevica un Gustavs Podnieks (PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums), Jekaterina Golovņova (Viļānu vidusskola), Rainers Krūmiņš (Limbažu 3. vidusskola), Mārcis Šīmanis, Kintija Liepiņa un Marta Elīza Redīza (PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums).

Konkursa rezultāti pārspriedumu kategorijā:
Galveno balvu “EZĪŠA KAUSU” ieguva Paula Stepanova (PIKC Ogres Valsts tehnikums),
1.vietu- Polina Gaļiča (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija),
2.vietu- Kristiāna Bruvere (PIKC Rīgas Stila un modes tehnikums), Eva Ķeruže (Iecavas vidusskola)
3.vietu- Dāvis Jans Viesnevskis (PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums).

Atzinības ieguva Elīna Gabrāne (PIKC Ogres Valsts tehnikums), Alma Vikija Vikštrema (Kuldīgas Centra vidusskola), Evelīna Balode (Rencēnu pamatskola), Madara Bērziņa (Bulduru Dārzkopības vidusskola), Krista Lange (Druvas vidusskola), Nikolajs Degtjarjovs (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija), Guntis Gross (PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums).

Simpātiju balvas konkursantiem piešķīra Kuldīgas novada pašvaldība, tās ieguva Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni Elizabete Rublāne, Uģis Būdenieks un Gustavs Nolle un Elza Elīna Kļava no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas.
Valsts izglītības satura centra simpātiju balvas ieguva Krista Lange no Druvas vidusskolas un Evelīna Balode no Rencēnu pamatskolas.
UNESCO LNK simpātiju balvas ieguva Ance Žagare (PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola), Elīna Gabrāne (PIKC Ogres Valsts tehnikums).

Konkursa darbus izvērtēja žūrijas komisija:
Mārīte Milzere – filoloģijas maģistre, mācību grāmatu autore,
Dace Ozoliņa – VISC Mentoringa un efektīvas pārvaldības struktūrvienības vadītāja,
Kaspars Špūle–VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vecākais referents,
Ilze Dalbiņa – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāja,
Lilita Mačtama – Kuldīgas novada Izglītības nodaļas speciāliste.

Konkursu organizēja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) un UNESCO Latvijas Nacionālā komisiju (LNK), Kuldīgas novada Latviešu valodas un literatūras jomas apvienību.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, viņu literārajiem konsultantiem – skolotājiem, žūrijai!

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: K. Komarovskis, S.Pulste un I. Roga u.c.