Seminārs “Modernais pilsēttūrisms” – KTTT

Seminārs “Modernais pilsēttūrisms”

2022. gada 26. un 28. aprīlī Kuldīgas Tūrisma un tūrisma tehnoloģiju tehnikumā tika īstenots Valsts izglītības satura centra ESF projekta „Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001) praktiskās darbības semināra tūrisma un viesnīcu pakalpojumu nozares pedagogiem un prakšu vadītājiem “Modernais pilsēttūrisms”.
Pirmajā dienā tiešsaistē bija iespēja noklausīties tādu atzītu arhitektūras speciālistu kā Dr. arch. h.c. .Jāņa Dripes un Dr. arch. Janas Jākobsones aizraujošo stāstījumu par mūsdienu arhitektūru un pilsētbūvniecību, mag.hist.Roberta Ķipura lekciju par pieminekļu nozīmi tūrisma maršrutu veidošanā un tūrisma aģentūras “Impro” vadošā speciālista Ulda Klepera stāstījumu par jaunumiem grupu ceļojumu veidošanā.
Otrajā dienā, kas notika klātienē Kuldīgā, semināra dalībnieki mēģināja savienot pilsētas ekskursiju un matemātiku, apmeklēja pilsētas Domi un strauji augošo Kaļķu ielas radošo kvartālu, kur tikās ar klavieru būvētāju Dāvidu Kļaviņu un ielūkojās alus darītavā Duna un kafijas grauzdētavā, kā arī kopā ar Rumbabuss un atraktīvo gidi un tehnikuma skolotāju Ingu Trumsiņu devās ekskursijā pa Kuldīgas ievērojamākajām apskates vietām.