Tehnikuma komanda piedalās UNESCO pilsētas spēlē – KTTT

Tehnikuma komanda piedalās UNESCO pilsētas spēlē

  1. maijā tehnikuma komanda – 6.grupas audzēkņi Roberta Romāne, Alvis Rītiņš, Emīls Smukkalns, Andrejs Dzenis un Eduards Pētersons- piedalījās UNESCO pilsētas spēle skolu jauniešiem, kas norisinājās Kuldīgas vecpilsētā. Tās tēma šogad bija “Kuldīgas vecpilsēta kā Kurzemes hercogistes pirmā galvaspilsēta un labākā saglabājusies liecība par šo vēstures periodu mūsdienās”.

UNESCO pilsētas spēle skolu jauniešiem šogad norisinājās jau vienpadsmito reizi. Tajā piedalījās 13 komandas no V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Kuldīgas Centra vidusskolas, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma. Spēles mērķis ir pievērst skolu jauniešu uzmanību Kurzemes vēsturiskās kultūrtelpas unikalitātei, Kuldīgas novada mantojuma saglabāšanai, kā arī veicināt kultūras pieejamību un sabiedrības līdzdalību.

Spēli rīkoja Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada muzeju, Kuldīgas novada Galveno bibliotēku, Kuldīgas kultūras centru, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru, Kuldīgas novada Sporta skolu, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, Kuldīgas aktīvās atpūtas centru, Kuldīgas Restaurācijas centru un nevalstiskajām organizācijām.

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: R. Sotaks, Kuldīgas novada muzeja un UNESCO LNK arhīvs.