Tehnikumā notiek simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai” – KTTT

Tehnikumā notiek simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”

  1. maijā Mārtiņsalā un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pagalmā notika jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs „Sirdsvārdi Latvijai”, kurā piedalījās vairāk nekā 120 dalībnieku no 26 izglītības iestādēm. Simpozija dalībniekus sveica UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Simpozija ietvaros notika grāmatas “Pro Patria- V” atvēršanas svētki, rakstnieka K.Skalbes 140. jubilejai veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa noslēguma un laureātu cildināšanas pasākums. Paldies tehnikuma audzēkņiem un darbiniekiem, kuri iesaistījās simpozija organizēšanā un vadīšanā!

Simpozija dalībnieki tika iepazīstināti ar starptautiskā 10. Koka skulptūru plenēra idejisko ieceri, tēmu “Zeltābele” un saistību ar K.Skalbi, noklausījās Rīgas Tehniskās universitātes profesores Alīdas Zigmundes lekciju par Baltijas skolotāja semināru, Piebalgas muzeju apvienības “Orisāre” vadītājas Līvas Grudules lekciju “Skalbe un Latvija. No sapņa līdz bēguļa laivai”, kā arī rakstnieces Ingunas Baueres stāstījumu par tēmu „Lizete, dzejniekam lemtā” – Skalbes cilvēciskās personības atspoguļotāja”. Pasākuma noslēgumā jaunieši ar lielu ieinteresētību piedalījās erudīcijas spēlē „Skalbe un Latvija”, kuru vadīja Piebalgas muzeju apvienības “Orisāre” izglītojošā darba speciāliste Ilona Muižniece.

“Pamazām Kuldīga kļūst par manām otrajām mājām. Vēl nupat baudīju Ziv zupu un kopā ar stāstniekiem apguvu stāstu veidošanas receptes, bet nu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma dārzā draudzējos ar hercogu Jēkabu un glaudu kaķīti, kurš dvēselē gluži balts. Jauniešu simpozijs Kuldīgā pulcējis koka un vārda mākslas mīļotājus. Šogad īpašā godā tiek celts Kārlis Skalbe, kura dzimšanas gads sakrīt ar ēkas atklāšanu, kur savā laikā atradās Baltijas skolotāju seminārs, bet tagad Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums.” (Baiba Moļņika, UNESCO LNK ģenerālsekretāre)

Informāciju sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha.