Tehnikums dibina kontaktus Īrijā – KTTT

Tehnikums dibina kontaktus Īrijā

No 25.-29.aprīlim Īrijā, Dublinā viesojas Kuldīgas tehnikuma direktores vietniece Inese Kļaviņa un metodiķe Katrīna Spuleniece-Aišpure. Biznesa vizīte uz Īriju notika sadarbībā ar Īrijas Latvijas Tirdzniecības kameru. Brauciena laikā tehnikuma pārstāves piedalījās Latvijas-Īrijas biznesa kontaktu forumā ‘’Timber Processing Latvia’’ Dublinā, Latvijas vēstniecībā Īrijā. Attēlā KTTT pārstāves kopā ar īru un latviešu kokapstrādes uzņēmējiem, vēstniecības pārstāvjiem un Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāju Ilzi Krēsliņu.

Tajā pašā dienā notika arī tikšanās ar Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāju Ingunu Grietiņu-Dārziņu un apspriestas turpmākās sadarbības iespējas.

I.Kļaviņa un K.Spuleniece-Aišpure Dublinā apmeklēja Trinitijas koledžas (Trinity College Dublin) studentu pilsētiņu jeb kampusu un Dublinas Tehnoloģiju Universitāti (Technological University Dublin), tiekoties ar universitātes pasniedzēju Aiju Freimani.

   

Tiekoties ar bezpeļņas organizācijas Bolton Trust valdes priekšsēdētāju Richard Heywood Jones, KTTT pārstāves pārrunāja kopējo un atšķirīgo Latvijas un Īrijas profesionālās izglītības jomā, īpaši pieaugušo tālākizglītībā un pārkvalifikācijā. Sarunā piedalījās Bolton Trust darbiniece Sanita Ausēja, kas abām pusēm palīdzēja saskatīt iespējas sadarbībai.


Vizītes trešajā dienā notika tikšanās ar Īrijas latviešu nacionālās padomes (ĪLNP ) vadītāju un portāla baltic-ireland.ie redaktori Laimu Ozolu, portāla redakcijā. KTTT pārstāves tika uzaicinātas uz izglītības semināru, kas par godu ĪLNP desmit gadu jubilejai plānots šā gada septembrī.

Visās tikšanās reizēs KTTT pārstāves informēja sadarbības partnerus ar KTTT piedāvātajām iespējām izglītojamajiem un uzklausīja Īrijas latviešu diasporas vēlmes, lai veidotu turpmāku sadarbību. Vizīte bija vērtīga un produktīva, iegūtās zināšanas KTTT ļaus pilnvērtīgāk plānot sadarbību ar tautiešiem Īrijā.

KTTT pateicas sadarbības partneriem par silto uzņemšanu skaistajā Īrijā.