Rakstniekam E.Virzam veltītais konkurss noslēdzies – KTTT

Rakstniekam E.Virzam veltītais konkurss noslēdzies

16.martā PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā tika godināti un apbalvoti rakstnieka Edvarta Virzas 135.jubilejai veltītā literāro un pētniecisko darbu un pārspriedumu konkursa dalībnieki un viņu skolotāji. Konkursantus klātienē sveica rakstnieka E.Virzas mazmeita, bijusī diplomāte Anna Žīgure un viņas meita, žurnāliste Diāna Jance. Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam). Konkursā piedalījās 162 skolēni no 41 Latvijas skolas. Kopā konkursam tika iesniegti 109 literārie darbi (faktiski vairāk, jo dzejas nominācijā bija jāiesniedz vismaz 3 dzejoļu kopa), 50 pārspriedumi un 2 pētnieciskie darbi.

Ogre, Rēzekne, Skrīveri, Priekule, Garkalne, Kuldīga, Pļaviņas, Viļāni, Rīga, Priekuļi u.c.– no šīm vietām nāk konkursa darbu autori. Literārie darbi šogad kļuvuši daudzveidīgāki: ir gan literārās pasakas, vēstules, stāsti, esejas, dziesmas u.c., konkursam iesniegtas arī 2 lugas.

Laureātiem noslēguma pasākumā tika dota iespēja uzstāties ar savu darbu lasījumiem, ko viņi arī labprāt izmantoja. Par muzikālo noskaņu pasākumā rūpējās tehnikuma jauktais koris „Liepzieds” un folkloras kopa.

Konkursa rezultāti literāro darbu kategorijā:

Galveno balvu “EZĪŠA KAUSU” ieguva Kristiāna Zariņa (Brocēnu vidusskola),

1.vietu- Reinis Eiduks (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola),

2.vietu- Aleksandrs Kabakovs (Mārupes vidusskola) un Lote Puiķe (PIKC Ogres Valsts tehnikums),

3.vietu- Liene Ratniece (Rūjienas vidusskola) un Rebeka Ivanova (Iecavas vidusskola).

Atzinības ieguva Beāte Justīne Blumberga (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), Madara Lasmane (Jēkabpils 3.vidusskola), Kristiāna Auzniece (Priekules vidusskola), Amanda Grīnberga (Iecavas vidusskola), Elizabete Šuplinska un Elīna Ruņģevica (PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums), Marija Kristiāna Rimoviča un Sindija Irbe (PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums), Ivita Ilgaude (Druvas vidusskola), Anna Giberte (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija), Alekss Taņicins (Kuldīgas pamatskola).

Konkursa rezultāti pārspriedumu kategorijā:

Galveno balvu “EZĪŠA KAUSU” ieguva Ieva Lukaža (Druvas vidusskola),

1.vietu- Renārs Šķesters-Kambals (Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledža) un Džūlija Rodenkirhena (Latvijas Kultūras akadēmija),

2.vietu- Alise Petrova (PIKC Ogres Valsts tehnikums) un Kaspars Polgins (PIKC Rīgas Tehniskā koledža),

3.vietu- Anete Bērzkalna (Jaunsilavas pamatskola) un Zane Račkauska (PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums).

Atzinības ieguva Una Selīna Muižniece (PIKC Rīgas Stila un modes tehnikums), Eva Ķeruže (Iecavas vidusskola), Katrīna Spēkaine (PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums), Ance Renāte Pundure (Jaunsilavas pamatskola), Linda Andrejeva (PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums), Ilze Barone (Mārupes vidusskola), Ginters Zurovskis (Rīgas Vakara ģimnāzija).

Konkursa rezultāti pētniecisko darbu kategorijā:

Galveno balvu “EZĪŠA KAUSU” ieguva Zane Ozola un Dace Kārkliņa (Jelgavas Amatu vidusskola)

1.vietu- Alvīne Paštore (Brocēnu vidusskola).

Simpātiju balvas konkursantiem piešķīra Kuldīgas novada pašvaldība, tās ieguva Kuldīgas Centra vidusskolas skolniece Nika Nikola Raksa un Norgita Līga Horste no Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas. Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Lilita Mačtama pasniedza arī pateicību Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas pedagogam Eduardam Skabim par skolēnu sagatavošanu konkursam.

Valsts izglītības satura centra simpātiju balvu ieguva Kristiāna Bruvere no (PIKC Rīgas Stila un modes tehnikuma.

UNESCO LNK simpātiju balvas ieguva Ance Renāte Pundure (Jaunsilavas pamatskola) un Anna Giberte (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija).

Visi konkursa laureāti un skolotāji saņēma piemiņas veltes un atzinīgus vārdus no žūrijas pārstāvjiem Lilitas Mačtamas un Kaspara Špūles.

Konkursa darbus izvērtēja žūrijas komisija:

Mārīte Milzere – filoloģijas maģistre, mācību grāmatu autore,

Dace Ozoliņa – VISC Mentoringa un efektīvas pārvaldības  struktūrvienības vadītāja,

Kaspars Špūle–VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vecākais referents,

Ilze Dalbiņa – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāja,

Ligita Mežkalne – dzejniece, Kuldīgas 2.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja,

Lilita Mačtama – Kuldīgas novada Izglītības nodaļas speciāliste.

Konkursu organizēja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) un UNESCO Latvijas Nacionālā komisiju (LNK), Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, viņu literārajiem konsultantiem – skolotājiem, žūrijai!

Materiālu sagatavoja skolotāja Zanda Šlegelmilha. Foto: Eduards Skabis un Iveta Roga.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *